2016 sigara fiyatları Sigara zamlandı mı Sigara ne kadar zamlandı 2016 sigara zammı adıyaman tütünü

 

2016 sigara fiyatları! Sigara zamlandı mı? Sigara ne kadar zamlandı? 2016 sigara zammı!

2016 yılında Hazır fabrikasyon sigara paketlerine zam yapıldı bu çerçevede bütün hazır sigara fiyatları güncellendi buda sigara içenlerini maddi olarak zorladı fakat Adıyaman tütünü olan sarma tütün veya Çelikhan tütünü olarak bilinen Adıyaman tütününde ise farklı bir fiyat uygulanmadı.

2016 yılı itibarıyla tütün mamullerine zam geleceği söylendi. Sigara fiyatları zamlandı mı? Bu haber ile ilgili tüm detaylara - 7 Ocak 2016 Perşembe - tarihindeki haberimizden ulaşabilirsiniz. 2016 senesinde hangi sigara ne kadar olacak? Sigara zamları tiryakileri çok ama çok üzdü. Herkes sigara fiyatlarının zamlanacağını konuşurken, gerçekten zamlandı mı? 2016 yılında sigara ne kadar olacak, hangi sigara ne kadar zamlanacak? İşte 2016 yılı zamlı sigara fiyatları ve 2015 zamsız sigara fiyatları haberimizde. Sigara zamlandı mı, yüzde kaç zamlandı? Detaylar için okumaya devam edin...

 

2016 yılı saygınlığıyla tütün mamullerine zam geleceği söylendi. Sigara fiyatları zamlandı mı? 2016 senesinde hangi sigara ne kadar olacak? Sigara zamları tiryakileri çok fakat çok üzdü. Herkes sigara fiyatlarının zamlanacağını mevzuşurken, hakikaten zamlandı mı? 2016 senesinde sigara ne kadar olacak, hangi sigara ne kadar zamlanacak? İşte 2016 yılı zamlı sigara fiyatları ve 2015 zamsız sigara fiyatları haberimizde. Sigara zamlandı mı, yüzde kaç zamlandı? Detaylar için okumaya devam edin...

 

Sıhhat Bakanlığı, sigara cezalarına zam yaptı. Türkiye’de 24 milyon tiryakiyi ilgilendiren yeni cezalar, 1 Ocak 2016’dan itibaren yürürlüğe girecek. Duvarlarda asıl olanı olan geçmişten kalan “72 TL ceza” afişleri de değişecek. 2015’te 100 lira olan ceza 105 liraya sigara yasağı uygulanan yerlerde ihlal tespit edildiğinde kesilen cezalara zam yaptı. Ceza tarifesinin zamlı halini tablo olarak hazırlayan bakanlık, genelge olarak illere yolladı çıkacak. Bakanlık, . Yeni cezalar şöyle:

-Kapalı alanda, enstrümanların sürücü koltuklarında, toplu taşıma araçlarında ve yolcu taşıyan denizyolu çalgılarının güvertesinde sigara içenlere: 105 TL

-Yere izmarit, paket, ağızlık ve kâğıt atanlara: 63 TL

-Mevzuata uygun ve herkes tarafından görülebilecek yasal uyarı yazısı asmayanlara: Bin 766 TL

-Tütün ürünlerine benzer şeker, sakız ve oyuncak satanlara: 28 bin 720 TL’den 143 bin 608 TL’ye kadar.

-Tütün kullanımına müsaade eden işletmelere,

-Sigara içilen alanları koku ve duman geçişini önleyecek şekilde düzenlemeyenlere,

-Tavan, kapı ve pencereleri dışında dört tarafında sert duvar olmayanlara,

-Standartlara uygun havalandırma tertibatı olmayanlara,

-18 yaşından küçüklerin sigara içilen ortama girmesine izin verenlere: Bin 432 TL’den 7 bin 179 TL’ye kadar.

TEK TEK SİGARA SATANA 17 BİN 700 TL

-Tütün ürünlerinin paketlerini açarak tek tek sigara satanlara: Bin 766 TL’den 17 bin 700 TL’ye kadar.

-sıhhat, eğitim ve öğretim, kültür ve spor hizmeti verilen yerlerde tütün satışı yapana: Bin 432 TL

-Pazarlama ve satışta 18 yaşını doldurmamış kişileri çalıştırana: 1766 TL

-Tütün ürünlerini otomatik makinelerde, telefon, televizyon ve web şeklinde işletme dışından görülebilecek şekilde satanlara: 35 bin 403 TL’den 177 bin 37 TL’ye kadar.

-Satış belgesi olmaksızın ve satış belgesinde belirtilen yerin haricinde tütün ürünü satanlara: 8 bin 848 TL - 88 bin 517 TL (toptan satış yapanlara)

-18 yaşını doldurmamış kişilere tütün ürünleri satışı yapanlara: 6 aydan 1 yıla kadar hapis

5 YILDA 121 MİLYON LİRA PARA CEZASI KESİLDİ

Bakanlık verilerine göre, yasağın başladığı 2010 yılından bu yana 12 milyon denetim gerçekleştirildi. Denetimlerde ihlal görülen mekânlara 121 milyon TL ceza kesildi. Üçüncü ihlalden sonrasında işletmelere 10 günden bir aya kadar kapatma cezası verildi.

Yeni yılla birlikte sigaraya yapılacak olağan zammın yanı sıra fiyatlara sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) payının da ekleneceği açıklandı.

SGK oranının sigara tutarlarına eklememesinin sebebi sigara içenlerin içmeyenlere bakılırsa kronik rahatsızlıklara yakalanma riskinin daha yüksek olması ve buna bağlı tedavilerin SGK tarafınca yapılması.

Tütün Mamullerinin Üretim ve Ticaretine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik’te yapılması beklenen düzenlemeye nazaran sigara satışlarından paket başına SGK hisse alınacak.

Düzenleme yasalaşırsa sigaralara paket başı 50 kuruş civarında SGK zammı yapılması umut ediliyor.

adıyaman tütünü çelikhan tütünü adiyaman tutunu tütün adiyaman tütünü adıyaman tutunu eyma filtre tütün fiyatları açık tütün fiyatları online tütün adıyaman tütün fiyatları adıyaman çelikhan tütünü adıyaman tütünü satışı marla sigara filtresi tütün al online tütün satışı eyma sigara adıyaman tütünü fiyatları adıyaman çelikhan tütünü fiyatı açık tütün tütün satışı çelikhan tütün tütün satış celikhan tutunu adıyaman tütün çeşitleri adiyaman celikhan tutunu toptan tütün satışı adıyaman tütüncülük tütün fiyatlari marla tütün fiyatları adıyaman çelikhan haberleri adıyaman tütünü satış toptan tütün satıcıları toptan tütün fiyatları adıyaman tütün adıyaman tütün toptancıları eyma tütün adıyaman tütünü kadıköy tütün sipariş açık tütün satışı kaliteli tütün fiyatları adıyaman tütünü nasıl anlaşılır adıyaman tütüncüleri pipo tütünü adıyaman tütün satıcıları internetten tütün siparişi tütün toptancısı rocks tütün tütün fiyat adıyaman tütünü zararları toptan tütün tutun fiyatlari çikolatalı tütün adiyamantutunu.com adıyaman tütüncüler derneği sigara filtresi captain black tütünü tütün nasıl saklanır marla tütün tütü fiyatları pipo tütünü satış marla black tütün açık siteler adıyaman tütünü nerede satılır captain black tütün pipo tutunu sigara tütünü fiyatları captain black tütün satış boş sigara filtresi diyarbakır tütünü tütüncüler pipo tütü satış açık tütün zararlari pipo tütünü nasıl doldurulur sigara sarma makinası nerede satılır adıyaman tütüncüsü pipo tütünü fiyat şipariş tütün satan yerler internetten tütün satışı açık tütün markaları tütünü tütün fiyatı kadıköy tütün satan yerler marla tütün fiyatı açık tütün çeşitleri sarma tütün zararları pipo tütünü fiyatları kaliteli tütün

Site istatistikleri Online 70 Bugün 419 Bu Ay : 419 Bu Yıl : 419 Toplam : 736214

toplist