Adıyaman Tütünü niçin Küflenir adıyaman tütünü

        Adıyaman Tütünü niçin Küflenir

Genel itibariyle bizlere gelen sorulardan bazılarını cevaplamaya çalışacagız.  Adıyaman Tütünü neden bozulur yada küflenir? Sorularının cevabı hakkında bilgilendirme yapmaya çalışacagım. Bir çok Adıyaman tütünü kullanıcısı tütünü aldıktan kısa bir süre sonra bizleri arayıp tütün küflendi yada bozuldu diye şikayetlerde bulunmaktadır. Bu şikayetleri daha çok yazları sıcak havalarda almaktayız. Genel itibariyle şöyle bir gerçek var ki ilaçlı yada asitli tütünler yaz kış bozulmaz bozulan tütün demek kötü tütün demek değildir. Öncelikle bunun altını kalın bir şekilde çizmemiz lazım. Naturel ve organik olan herşey bozulmaya mahkumdur.

Fakat gizleme koşullarına gore bozulma ömrünü uzatabiliriz. Bir Tütün’ün bozulmasının en büyük sebebi sıcak havadır. Tütünü kapalı kapta hava almayacak şekilde muhafaza edersiniz bu tütün gerçekten bozulacak belki bigün içinde kim bilir bir saat içinde bozulacaktır. Çünkü hava almadığı süre terler ve bir kaç saat içinde bozulmaya adım atar.

Adıyaman Tütüncüler derneği olarak bizim  sizlere önerimiz gönderdiğimiz poşette ve serin biryerde saklayın ama poşette bir kaç delik açınızi nefes alsın. Yoksa deforme hızlanır. Aslında Tütünü buzdolabında saklamakta olur çünkü serin yerde tütün bozulmaz. Sarma tütün olan Çelikhan tütünü aldıgında kabında yada poşetinde elinizle bir altını üstüne getirin tütünün ve güneş sıcak görmeyen tütün 3-5 ay gider hiçbirşey olmaz ve bozulmaz. Eğer kapalı bir kapta saklıyorsanız kapağını arada açık bırakın ve nefes alsın. Ozaman tütün deforme şansı kalmaz. Bir tütünün bozulmasının en büyük sebebi saklama koşullarıdır. Ve Birde Dağ tütünü değilse ova tütünleride daha cabuk bozulmaya elverişlidir.

 

 

adıyaman tütünü çelikhan tütünü adiyaman tutunu tütün adiyaman tütünü adıyaman tutunu eyma filtre tütün fiyatları açık tütün fiyatları online tütün adıyaman tütün fiyatları adıyaman çelikhan tütünü adıyaman tütünü satışı marla sigara filtresi tütün al online tütün satışı eyma sigara adıyaman tütünü fiyatları adıyaman çelikhan tütünü fiyatı açık tütün tütün satışı çelikhan tütün tütün satış celikhan tutunu adıyaman tütün çeşitleri adiyaman celikhan tutunu toptan tütün satışı adıyaman tütüncülük tütün fiyatlari marla tütün fiyatları adıyaman çelikhan haberleri adıyaman tütünü satış toptan tütün satıcıları toptan tütün fiyatları adıyaman tütün adıyaman tütün toptancıları eyma tütün adıyaman tütünü kadıköy tütün sipariş açık tütün satışı kaliteli tütün fiyatları adıyaman tütünü nasıl anlaşılır adıyaman tütüncüleri pipo tütünü adıyaman tütün satıcıları internetten tütün siparişi tütün toptancısı rocks tütün tütün fiyat adıyaman tütünü zararları toptan tütün tutun fiyatlari çikolatalı tütün adiyamantutunu.com adıyaman tütüncüler derneği sigara filtresi captain black tütünü tütün nasıl saklanır marla tütün tütü fiyatları pipo tütünü satış marla black tütün açık siteler adıyaman tütünü nerede satılır captain black tütün pipo tutunu sigara tütünü fiyatları captain black tütün satış boş sigara filtresi diyarbakır tütünü tütüncüler pipo tütü satış açık tütün zararlari pipo tütünü nasıl doldurulur sigara sarma makinası nerede satılır adıyaman tütüncüsü pipo tütünü fiyat şipariş tütün satan yerler internetten tütün satışı açık tütün markaları tütünü tütün fiyatı kadıköy tütün satan yerler marla tütün fiyatı açık tütün çeşitleri sarma tütün zararları pipo tütünü fiyatları kaliteli tütün

Site istatistikleri Online 134 Bugün 2553 Bu Ay : 3414 Bu Yıl : 3414 Toplam : 741296

toplist