Adıyaman tütünlerinin ekimi sona erdi adıyaman tütünü

Adıyaman ve Çelikhan ilçesinde tütün ekimleri sona erdi, 2016 yılı için sarma tütün olan Çelikhan tütünü namı değer Adıyaman tütünlerinin ekimi sona erdi      

 Türkiye’de bu yıl 106 bin hektar alanda tütün ekiminin yapıldığını belirten Tütün Üretim ve Pazarlama Kooperatifleri Birliği Genel Başkanı Şeyhmus Solgun, tüm ütün üreticilerine bolca kazançlı bir yıl geçirmeleri temennisinde bulundu. Ege’de birinci el tütün kırımlarının başladığını belirten Solgun, “Bu yıl ülkemizde 106 bin hektar alanda Adıyaman tütünü ekimi yapılmıştır. Geçen yıl 93 bin hektar alanda tütün ekimi yapılırken bu yıl ise 106 bin hektar alanda ekim yapıldı. Kısaca 13 bin hektar alanda bu yıl bir artışımız söz mevzusu olmuştur. Türkiye’de yetişmeyen tütün çeşidi yoktur. Türkiye’nin kırsal ve kıraç toprakları tek ilacı tütündür. Ülkemizin bu topraklarını ancak ve ancak Adıyaman tütünü ile buluşturmamız lazım” dedi.
Türkiye’nin ithalattan ihracata geçmesi için gayretle savaşım ettiklerinin altını çizen Solgun, “Bu yıl Muş’ta yaptığımız Uluslararası Tütün Çalıştayı’nın son raporu büyük bir örutubet araz etmektedir. Bu raporumuza istinaden Ramazan ayı sonunda tüm yetkili Bakanlıklarımızla istişarelerde bulunacağız. Ülkemize ithal edilen ürünlerin azaltılması için tüm çabalarımızı harcayacağız. Diliyoruz, umuyoruz ve temenni ediyoruz ki ithalatçı değil ihracatçı olacağız” ifadelerini kullandı.
“TÜRK TÜTÜNÜ EKONOMİYE BÜYÜK BİR KATKI SAĞLIYOR”
Türk tütününün ülke ekonomisine çok büyük bir katkısının bulunduğunu vurgulayan Solgun, “Bir zamanlar bu ülkenin borcu tütün ile ödendiğini çok iyi biliyoruz. Tütün ülkemizin bir varlığıdır. Ülkemizde halen 70 bin ailenin geçim kaynağıdır. Bu binlerce aile demektir. Onun için Türk tütününün geliştirilmesi ve daha geniş alanlara yayılması için gayretle çalışacağız. Türk tütünü derken bir tek sigara akla gelmesin. Bunun ciddi bir ekonomik boyutu var. Kararlı olun ülkemiz bundan çok ve çok kazançlı çıkacaktır. Yeniden dan bu yıl tüm üreticilerimize bol kazançlar diliyoruz” şeklinde konuştu. 

adıyaman tütünü çelikhan tütünü adiyaman tutunu tütün adiyaman tütünü adıyaman tutunu eyma filtre tütün fiyatları açık tütün fiyatları online tütün adıyaman tütün fiyatları adıyaman çelikhan tütünü adıyaman tütünü satışı marla sigara filtresi tütün al online tütün satışı eyma sigara adıyaman tütünü fiyatları adıyaman çelikhan tütünü fiyatı açık tütün tütün satışı çelikhan tütün tütün satış celikhan tutunu adıyaman tütün çeşitleri adiyaman celikhan tutunu toptan tütün satışı adıyaman tütüncülük tütün fiyatlari marla tütün fiyatları adıyaman çelikhan haberleri adıyaman tütünü satış toptan tütün satıcıları toptan tütün fiyatları adıyaman tütün adıyaman tütün toptancıları eyma tütün adıyaman tütünü kadıköy tütün sipariş açık tütün satışı kaliteli tütün fiyatları adıyaman tütünü nasıl anlaşılır adıyaman tütüncüleri pipo tütünü adıyaman tütün satıcıları internetten tütün siparişi tütün toptancısı rocks tütün tütün fiyat adıyaman tütünü zararları toptan tütün tutun fiyatlari çikolatalı tütün adiyamantutunu.com adıyaman tütüncüler derneği sigara filtresi captain black tütünü tütün nasıl saklanır marla tütün tütü fiyatları pipo tütünü satış marla black tütün açık siteler adıyaman tütünü nerede satılır captain black tütün pipo tutunu sigara tütünü fiyatları captain black tütün satış boş sigara filtresi diyarbakır tütünü tütüncüler pipo tütü satış açık tütün zararlari pipo tütünü nasıl doldurulur sigara sarma makinası nerede satılır adıyaman tütüncüsü pipo tütünü fiyat şipariş tütün satan yerler internetten tütün satışı açık tütün markaları tütünü tütün fiyatı kadıköy tütün satan yerler marla tütün fiyatı açık tütün çeşitleri sarma tütün zararları pipo tütünü fiyatları kaliteli tütün

Site istatistikleri Online 142 Bugün 505 Bu Ay : 3914 Bu Yıl : 3914 Toplam : 733035

toplist