Adıyaman tütününe el konulmasına tepki adıyaman tütünü

        

Adıyaman Tütün Platformu Sözcüsü Tutdere'den Tütün Tepkisi
Adıyaman Tütün Platformu Sözcüsü Avukat Abdurrahman Tutdere, Gaziantep karayolunda el konulan adıyaman tütünü ile ilgili tepki gösterdi.
Tutdere, yaptığı açıklamada, vatandaşın tek geçim kaynağı olan tütününe el konulmasının kabullenilecek bir konum olmadığını beyan etti.

Yıllardan beri bunun için mücadele ettiklerini belirten Tutdere, gariban halkın ekmeğinin elinden alınmaması gerektiğini dile getirdi.

Yıllardan beri bu sorunnın olduğunu aktaran Tutdere, kendilerinin yıllar önce girişimleri sonucu tütünün bir kısmının ekiminin serbestliği ile ilgili meclisten kanun çıkarttıklarını hatırlattı.

Mücadelenin mecliste yasal düzenleme yapılması noktasında devam edeceğini belirten Tutdere, "Bu işin bir numaralı muhatabı siyasilerdir. Bu işin çözüm yeri parlementodur, millet meclisidir. Biz tütün üreticileri olarak bundan sonra bu yasanın değişmesi için her türlü mücadeleyi hukuk içerisinde yapacağız. Milletvekillerimize bu mevzuyu çözmeleri konusunda baskı oluşturacağız. Bu iş çözülecek. Bu iş Adıyaman'ın geleceği, çocuklarımızın geleceği, herşeyimizin geleceğidir. Bunu herkes iyi bilsin. Buradan parlementodaki milletvekillerine, sivil toplum örgütlerinin hepsine çağrıda bulunuyorum, burada insanoğluımızın geleceği ve ekmeği sözkonusuysa, hepimiz üzerine düşeni yapsıın ve bu mevzuda sorunu çözmeye katkı versinler" dedi.

Adıyaman Valisi Abdullah Erin'in bu işle ilgili çok büyük bir çalışma yürüttüğünü anımsatan Tutdere, şöyle devam etti:

"Sayın valimizle görüştük. Şuan çok önemli bir çalışma yapıyor. İlgili yerlerle görüşüyor. Geçmişte de bu mevzularla ilgili problemler yaşamıştık. Dönemin valileri, çaşama illerin valileri ile görüşmüş, problem geçici olarak çözülmüştü. Bundan sonrası için çsafha valilerinin bu işlere hassasiyet göstermesi, adıyaman tütünü için gerekli kolaylıklarda bulunacak. İnştanrı bundan sonrasında yakalamalar olmaz. Önümüzdeki günlerde Ziraat Odasında üreticilerimizle bir araya geleceğiz. Problemlerımızı tartışacağız, raporlayacağız, Ziraat Odası önderliğinde onlarda valiliğe verecekler. Yakalanan tütünler için de şuan yasal işlem yapıldığı için birşey yapamayacağız. Kargo alımlarıyla ilgili de mesele çözüldü. Kargolar alım oluşturmaya devam edecek"

adıyaman tütünü çelikhan tütünü adiyaman tutunu tütün adiyaman tütünü adıyaman tutunu eyma filtre tütün fiyatları açık tütün fiyatları online tütün adıyaman tütün fiyatları adıyaman çelikhan tütünü adıyaman tütünü satışı marla sigara filtresi tütün al online tütün satışı eyma sigara adıyaman tütünü fiyatları adıyaman çelikhan tütünü fiyatı açık tütün tütün satışı çelikhan tütün tütün satış celikhan tutunu adıyaman tütün çeşitleri adiyaman celikhan tutunu toptan tütün satışı adıyaman tütüncülük tütün fiyatlari marla tütün fiyatları adıyaman çelikhan haberleri adıyaman tütünü satış toptan tütün satıcıları toptan tütün fiyatları adıyaman tütün adıyaman tütün toptancıları eyma tütün adıyaman tütünü kadıköy tütün sipariş açık tütün satışı kaliteli tütün fiyatları adıyaman tütünü nasıl anlaşılır adıyaman tütüncüleri pipo tütünü adıyaman tütün satıcıları internetten tütün siparişi tütün toptancısı rocks tütün tütün fiyat adıyaman tütünü zararları toptan tütün tutun fiyatlari çikolatalı tütün adiyamantutunu.com adıyaman tütüncüler derneği sigara filtresi captain black tütünü tütün nasıl saklanır marla tütün tütü fiyatları pipo tütünü satış marla black tütün açık siteler adıyaman tütünü nerede satılır captain black tütün pipo tutunu sigara tütünü fiyatları captain black tütün satış boş sigara filtresi diyarbakır tütünü tütüncüler pipo tütü satış açık tütün zararlari pipo tütünü nasıl doldurulur sigara sarma makinası nerede satılır adıyaman tütüncüsü pipo tütünü fiyat şipariş tütün satan yerler internetten tütün satışı açık tütün markaları tütünü tütün fiyatı kadıköy tütün satan yerler marla tütün fiyatı açık tütün çeşitleri sarma tütün zararları pipo tütünü fiyatları kaliteli tütün

Site istatistikleri Online 49 Bugün 190 Bu Ay : 190 Bu Yıl : 190 Toplam : 735985

toplist