Adıyamanın önemli gelir kaynağı kıyılmış tütün Ankarada ele alındı adıyaman tütünü

        

Adıyaman'ın önemli gelir kaynağı kıyılmış tütün Ankara'da ele alındı

Adıyaman'ın dağ Köyleri ve Çelikhan ilçesinde yaygın olarak üretilen ve kentin önemli gelir kaynağı alan kıyılmış Adıyaman tütünü yasal statüye kavuşması için Ankara'da toplantı gerçekleştirildi.

Adıyaman'ın dağ Köyleri ve Çelikhan ilçesinde yaygın olarak üretilen ve kentin önemli gelir kaynağı alan kıyılmış tütünün yasal statüye kavuşması için Ankara'da toplantı gerçekleştirildi.

Adıyaman'da üretilen ve tek başına içilebilme özelliğine haiz olan kıyılmış tütünün üretimi özgür fakat satışı yasak. Adıyaman menşei sarmalık kıyılmış olarak satılan tütünlerin pazar ve işlenmesine yönelik yasal zemine oturtulması için Ankara'da geniş kapsamlı bir toplantı düzenlendi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanvekili Ahmet Aydın ve Adıyaman Milletvekillerinin çabalarıyla gerçekleştirilen toplantı Maliye Bakanlığı Daire Başkanı Nuray S. Erbil başkanlığında, Maliye Bakanlığı uzmanları, Gelir İdaresi Başkanlığı uzmanları,Tütün Üst Kurulu (TAPDK), Adıyaman Ziraat Odası Başkanı Mehmet Salih Şahan ve Çelikhan Belediye Başkanı Mustafa Bulut'un iştirakıyla gerçekleşti.Toplantıda Adıyaman ve Çelikhan tütünü ele alındı.

Toplantı ile ilgili değerlendirmede bulunan Adıyaman Ziraat Odası Başkanı Mehmet Salih Şahan, "Adıyaman'ın vazgeçilmezi durumunda olan ve kaçak Adıyaman tütünü olarak tabir ettiğimiz tütünümüzü kaçak olmaktan kurtarılıp gerek üretimi, gerek pazarı ve gerekse işlenilmesini mevzusunda yasal zemine oturtabilmek için önemli bir başlangıç yaptık.

Kıyılmış tütünlerdeki yüzde 80 yöreında olan ÖTV'nin yüzde 20 -25'lere düşürülmesi ve işletme tesislerinin kurulmasını zorlaştıran 4733 sayılı yasanın esnetilmesi için Maliye Bakanlığı,Tütün Üst Kurulu(TAPDK) ve Gelir İdaresi Başkanlığı Uzmanlarının katıldığı bir toplantı yaptık. Toplantı ilimiz Çelikhan tütünü için umut verici diyebiliriz. On binlerce insanın geçim kaynağı durumunda olan ve ilimiz ekonomisine ciddi anlamda katkı sağlayan tütünümüz yasal zemine oturtulup piyasaya arzı sağlandığında hem Devletimiz hem de ilimiz kazançlı çıkacak.

Bu toplantının gerçekleşmesini elde eden başta Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanvekili Ahmet Aydın'a ve Adıyaman Milletvekillerimiz İbrahim Halil Fırat'a, Adnan Boynukara'ya ve Salih Fırat'a tüm tütün üreticilerimiz adına teşekkürlerimi sunarım" dedi. 

adıyaman tütünü çelikhan tütünü adiyaman tutunu tütün adiyaman tütünü adıyaman tutunu eyma filtre tütün fiyatları açık tütün fiyatları online tütün adıyaman tütün fiyatları adıyaman çelikhan tütünü adıyaman tütünü satışı marla sigara filtresi tütün al online tütün satışı eyma sigara adıyaman tütünü fiyatları adıyaman çelikhan tütünü fiyatı açık tütün tütün satışı çelikhan tütün tütün satış celikhan tutunu adıyaman tütün çeşitleri adiyaman celikhan tutunu toptan tütün satışı adıyaman tütüncülük tütün fiyatlari marla tütün fiyatları adıyaman çelikhan haberleri adıyaman tütünü satış toptan tütün satıcıları toptan tütün fiyatları adıyaman tütün adıyaman tütün toptancıları eyma tütün adıyaman tütünü kadıköy tütün sipariş açık tütün satışı kaliteli tütün fiyatları adıyaman tütünü nasıl anlaşılır adıyaman tütüncüleri pipo tütünü adıyaman tütün satıcıları internetten tütün siparişi tütün toptancısı rocks tütün tütün fiyat adıyaman tütünü zararları toptan tütün tutun fiyatlari çikolatalı tütün adiyamantutunu.com adıyaman tütüncüler derneği sigara filtresi captain black tütünü tütün nasıl saklanır marla tütün tütü fiyatları pipo tütünü satış marla black tütün açık siteler adıyaman tütünü nerede satılır captain black tütün pipo tutunu sigara tütünü fiyatları captain black tütün satış boş sigara filtresi diyarbakır tütünü tütüncüler pipo tütü satış açık tütün zararlari pipo tütünü nasıl doldurulur sigara sarma makinası nerede satılır adıyaman tütüncüsü pipo tütünü fiyat şipariş tütün satan yerler internetten tütün satışı açık tütün markaları tütünü tütün fiyatı kadıköy tütün satan yerler marla tütün fiyatı açık tütün çeşitleri sarma tütün zararları pipo tütünü fiyatları kaliteli tütün

Site istatistikleri Online 63 Bugün 416 Bu Ay : 3825 Bu Yıl : 3825 Toplam : 732946

toplist