Dünyanın sigarayı bırakmaya niyeti yok adıyaman tütünü

        

ABD'deki sigara kullanıcılarının 3’te 2’si sigarayı bırakmak istediğini ve hayatlarında minimum bir kere bunu denediklerini söylüyor. Ancak dünyanın genelindeki eğilim tam tersinde.

21 ülkede yapılan bir araştırmaya nazaran, dünyada 15 yaş ve üzeri sigara tiryakilerinin  sigarayı bırakmayı düşünmedikleri dile getiriyor.

 

 

adıyaman tütünü

 

 

Bugün açıklanan resmi bilgilere bakılırsa, kullanıcıların averaj yüzde 75'nin  geçen sene sigarayı bırakma benzer biçimde bir çabası olmadığı ve gelecekte de olması beklenmiyor. Çin, Endonezya ve Rusya şeklinde ülkelerde bu oran yüzde 80 şeklinde çok büyük değere sahip.

 

adıyaman tütünü

 

Bazı ülkelerde sigara kullanımının diğerlerine oranla neden daha fazla olduğu kesin olarak belli olmasa da, ekonomik, toplumsal, ve kültürel faktörlerle devletin sıhhat politikalarının birleşimi ile açıklanması mümkün olabilir. Rusya’da sigara içmek kültürel olarak yaygın ve sigaralar oldukça ucuz. Dünyanın en büyük tütün marketi olan Çin ise bununla beraber dünyanın en büyük tütün firmasının da sahibi. Bloomberg’in analizine nazaran 2014 yılında içilen 10 sigaranın 4’ü Çin’de tüketilmiş durumda.

 

adıyaman tütünü

 

2010 senesinde 127 milyar dolarla en yüksek tütün satışı rakamlarına ulaşan kuzey ABD'de pazar küçülürken, dünyanın geri kalanında pazar oranı her geçen  gün büyüyor.

Not: adıyaman tütününe başlayan müşterilerimzle ilgili ilerleyen dönemlerde biz de birer anket yaptırıp sonuçları sizlerle paylaşacagız.

 

adıyaman tütünü çelikhan tütünü adiyaman tutunu tütün adiyaman tütünü adıyaman tutunu eyma filtre tütün fiyatları açık tütün fiyatları online tütün adıyaman tütün fiyatları adıyaman çelikhan tütünü adıyaman tütünü satışı marla sigara filtresi tütün al online tütün satışı eyma sigara adıyaman tütünü fiyatları adıyaman çelikhan tütünü fiyatı açık tütün tütün satışı çelikhan tütün tütün satış celikhan tutunu adıyaman tütün çeşitleri adiyaman celikhan tutunu toptan tütün satışı adıyaman tütüncülük tütün fiyatlari marla tütün fiyatları adıyaman çelikhan haberleri adıyaman tütünü satış toptan tütün satıcıları toptan tütün fiyatları adıyaman tütün adıyaman tütün toptancıları eyma tütün adıyaman tütünü kadıköy tütün sipariş açık tütün satışı kaliteli tütün fiyatları adıyaman tütünü nasıl anlaşılır adıyaman tütüncüleri pipo tütünü adıyaman tütün satıcıları internetten tütün siparişi tütün toptancısı rocks tütün tütün fiyat adıyaman tütünü zararları toptan tütün tutun fiyatlari çikolatalı tütün adiyamantutunu.com adıyaman tütüncüler derneği sigara filtresi captain black tütünü tütün nasıl saklanır marla tütün tütü fiyatları pipo tütünü satış marla black tütün açık siteler adıyaman tütünü nerede satılır captain black tütün pipo tutunu sigara tütünü fiyatları captain black tütün satış boş sigara filtresi diyarbakır tütünü tütüncüler pipo tütü satış açık tütün zararlari pipo tütünü nasıl doldurulur sigara sarma makinası nerede satılır adıyaman tütüncüsü pipo tütünü fiyat şipariş tütün satan yerler internetten tütün satışı açık tütün markaları tütünü tütün fiyatı kadıköy tütün satan yerler marla tütün fiyatı açık tütün çeşitleri sarma tütün zararları pipo tütünü fiyatları kaliteli tütün

Site istatistikleri Online 27 Bugün 167 Bu Ay : 167 Bu Yıl : 167 Toplam : 735962

toplist