Ekonomi Bakanı Zeybekci Muğla da adıyaman tütünü

        

MUĞLA (AA) -  Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "2002'de bu ülkenin ekonomisini IMF'nin memurları yönetiyordu. Bu ülkenin Ekonomi Bakanı Dünya Bankası'nın kadrolu memuruydu. Bugün sizin Ekonomi Bakanınız bir tütün tarlasından çıkmış bir amelenin çocuğu sizin evladınız" dedi.

Zeybekci, eşi Ayşen Zeybekçi ile Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen AK Parti İl Kadın Kolları Kongresine katıldı.

Kongrenin açılışında konuşan Zeybekci, AK Parti'nin bu başarıyı yakalamasında kadınların çok büyük payı olduğunu, Muğla AK Parti'de milletvekilliği aday adaylığı için başvuran 35 kişiden 10'unun kadın olmasının da gurur verici olduğunu söyledi.

Kadınların istedikleri takdirde her başarıyı elde edebileceğini vurgulayan Zeybekçi, "2004 yılında Denizli Belediye Başkanı olarak çıktığım yolculukta annemin yerine eşim bana "Ben seni bu ülkeye, bu millete kurban verdim" dedi. Kendisinden Allah razı olsun. Ben siyasi çalışmalara başladıktan sonra 800 çalışanı olan iş yerimin başına gelerek yürütmeye başladı. Eşim şimdi bütün işleri benden daha iyi yapar hale geldi. Yani kadınlar bir işi başarmak isterlerse erkeklerle her alanda yarışabilir ve başarabilirler" diye konuştu.

Zeybekci, 7 Haziran seçimlerinde Muğla'dan bir kadın milletvekilinin de Ankara'ya gitme temennisinde bulundu.

Seçimlerde yine kadınlara çok büyük iş düştüğünü ifade eden Zeybekci, "Analar inanırsa bu topraklarda AK Parti baharları açacak. İnşallah seçim çalışmalarında öncelikle kadınlarımız ilçe ilçe, sokak sokak, mahalle mahalle ve ev ev dolaşarak 7 Haziran'da Muğla yeniden doğacak. Çünkü hiçbir kapıya vardığınızda biz AK Partiliyiz dediğinizde başınızı öne eğecek hiç birşey olmadı bu topraklarda. Biz sadece ve sadece hizmet ettik" ifadelerini kullandı.

AK Parti'nin Türkiye'nin bir başından bir başına Doğubeyazıt'tan Edirne'ye, Samsun'dan Mersin'e, Muğla'dan İstanbul'a kadar hizmet götürdüğünü kaydeden Zeybekci, şöyle konuştu:

"Bu coğrafyada eğer sokaklarda, şehirlerde, köylerde, sanayi sitelerinde, esnaf dükkanlarında başı dik, alnı açık, verdiği sözlerin hepsini tutmuş, bu ülkeyi namerde muhtaç olmaktan çıkarıp bugün merde dahi muhtaç olmayacak hale getirmiş onurlu dolaşacak bir tek parti vardır o da AK Parti'dir. 2002'de bu ülkenin ekonomisini IMF'nin memurları yönetiyordu. Bu ülkenin Ekonomi Bakanı Dünya Bankası'nın kadrolu memuruydu. Bugün sizin Ekonomi Bakanınız bir tütün tarlasından çıkmış bir amelenin çocuğu, sizin evladınız. 2002'de sizin çoluğunuzun çocuğunuzun rızkından kesiliyordu. Bu ülkenin sağlığından, eğitiminden, savunmasından namerde muhtaç oldular.  Ülkenin elde ettiği vergi  gelirlerinin yüzde 85'i faize gidiyordu. Şimdi Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere ülke vergi gelirlerinin yüzde 15'i faize gidiyor diye dünyayı başlarına yıkıyoruz. Buna karşı çıkıyoruz. Yüzde 85 nere yüzde 15 nere. Bizim bütün kavgamız bu. Ülkenin vergi gelirlerinin yüzde 85'ini faiz olarak nasıl alabiliriz diye onun kavgasıdır bugünkü kavgalar."

 

Kaynak: Radikal

 

Türkiye'de yüzde 7 bin gecelik faiz olduğunu hatırlatan Zeybekci, "bugün yine ülke dizlerinin üzerine çöksün istiyorlar. Yeniden namerde muhtaç olsun istiyorlar. Yeniden IMF'nin memurları gelsin Başbakan dahil olmak üzere bakanları hizaya dizsin ev ödevi kontrolü yapsın. Yeniden Türkiye'nin dizlerinin üzerine çökmesini istiyorlar" dedi.

-"Bu ülke bir daha dizlerinin üzerine çökmeyecek"

Türkiye'de artık hiç birşeyin eskisi gibi olmayacağını vurgulayan Zeybekci, şunları kaydetti:

"Milletin evlatları geldi artık. Milletin evlatları IMF'ye bütün borçlarını ödemiş göndermiş ve IMF'ye demişki bir daha gözükmeyeceksin, bir daha kapımıza gelme dediler. İşte buna razı değiller. Bu ülkenin milli geliri 12 senede 4 kat artmış buna katlanamıyorlar. Bu memleketin artık parası pul değil, siyasetçisi kul değil buna katlanamıyorlar. Kavga budur ve başka hiçbir kavga yoktur. Allah'ın izniyle bu ülke bir daha dizlerinin üzerine çökmeyecek, bırakın namerde merde dahi muhtaç olmayacaktır. Onların istedikleri bu memlekette kaos çıksın, kargaşa çıksın, demokrasi yok olsun, hukuk yok olsun, milletin iradesi yok olsun birileri milletin iradesini iktidardan indirsin bunlar arka kapıdan girsin gelsin otursunlar koltuğa. Bunların dertleri budur."

İktidar ümidi olmayan muhalefet partisinin ülkede kaos çıkarmaya çalıştığını belirten Zeybekci, "Eğer ki muhalefet partisinin iktidar ümidi yoksa o muhalefet partisinin iktidara gelebilmek için tek bir yolu vardır. Hukuk dışı. demokrasi dışı yoldan geçen herkesin peşine takılmak. Başka çareleri yok çünkü. Onun için Gezi olaylarının arkasına takıldılar. Onun için 17 ve  25 Aralık ihanetinin arkasına takıldılar şimdi. Onun için istiyorlar ki ekonomik kriz çıksın. Onun için memleketinin kalkınmasına giden kaynaklar yeniden dışarı gitsin, yeniden iktidar aciz hale gelsin bunlar arada şöyle 3-5 günlük 23 Nisan çocukları gibi o koltuğa otursunlar. Bütün dertleri davaları budur. Türkiye bunları o koltuğa oturtacak mı? 7 Haziran'da bu millet onlara bir daha o dersi verecektir" diye konuştu.

Zeybekci, konuşmasının sonunda salondakilerle Necip Fazıl Kısakürek'in  "Mehmedim sevinin başlar yüksekte" şiirini okudu.

adıyaman tütünü çelikhan tütünü adiyaman tutunu tütün adiyaman tütünü adıyaman tutunu eyma filtre tütün fiyatları açık tütün fiyatları online tütün adıyaman tütün fiyatları adıyaman çelikhan tütünü adıyaman tütünü satışı marla sigara filtresi tütün al online tütün satışı eyma sigara adıyaman tütünü fiyatları adıyaman çelikhan tütünü fiyatı açık tütün tütün satışı çelikhan tütün tütün satış celikhan tutunu adıyaman tütün çeşitleri adiyaman celikhan tutunu toptan tütün satışı adıyaman tütüncülük tütün fiyatlari marla tütün fiyatları adıyaman çelikhan haberleri adıyaman tütünü satış toptan tütün satıcıları toptan tütün fiyatları adıyaman tütün adıyaman tütün toptancıları eyma tütün adıyaman tütünü kadıköy tütün sipariş açık tütün satışı kaliteli tütün fiyatları adıyaman tütünü nasıl anlaşılır adıyaman tütüncüleri pipo tütünü adıyaman tütün satıcıları internetten tütün siparişi tütün toptancısı rocks tütün tütün fiyat adıyaman tütünü zararları toptan tütün tutun fiyatlari çikolatalı tütün adiyamantutunu.com adıyaman tütüncüler derneği sigara filtresi captain black tütünü tütün nasıl saklanır marla tütün tütü fiyatları pipo tütünü satış marla black tütün açık siteler adıyaman tütünü nerede satılır captain black tütün pipo tutunu sigara tütünü fiyatları captain black tütün satış boş sigara filtresi diyarbakır tütünü tütüncüler pipo tütü satış açık tütün zararlari pipo tütünü nasıl doldurulur sigara sarma makinası nerede satılır adıyaman tütüncüsü pipo tütünü fiyat şipariş tütün satan yerler internetten tütün satışı açık tütün markaları tütünü tütün fiyatı kadıköy tütün satan yerler marla tütün fiyatı açık tütün çeşitleri sarma tütün zararları pipo tütünü fiyatları kaliteli tütün

Site istatistikleri Online 48 Bugün 399 Bu Ay : 3808 Bu Yıl : 3808 Toplam : 732929

toplist