Enfieldta en çok tütün ürünü kullanan Türkçe konuşan toplum adıyaman tütünü

        Kuzey Londra’nın Enfield bölgesinde yapılan araştırmalar, Türkçe konuşan toplumun diğer milletlere oranla tütün ve tütün ürünleri kullanım oranının çok daha fazla olduğunu ortaya koydu.

 

Enfield Belediyesi’nin Toplumsal Organizasyonlar’dan sorumlu  Meclisi Üyesi Yasemin Brett, Türkçe konuşan toplumu sigaradan uzaklaştırmak için geliştrmeyi planladıkları projeleri yerel basınla paylaştı.

Ennfield Belediyesi Civic Centre binasında gerçekleşen basın toplantısına Yasemin Brett’in yanı sıra Belediye Meclis Üyesi Alev Cazımoğlu,  Enfield Belediyesi Halk Sağlığı Müdürü Julie Boyd ve yardımcısı Glenn Stewart katıldı.

Türkçe konuşan toplumu dumansız ve sağlıklı bir hayata kavuşturmak için yeni yollar arayan belediye üyeleri 21 Mayıs 2015 Perşembe günü saat 14:00’de Kırkırsaklılar Toplum Merkezi’nde halka açık ücretsiz bir konferans verecek.

Enfield Belediyesi Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Glenn Stewart’ın verdiği bilgilere göre, Enfield bölge halkının %49’unun nargile, sigara, adıyaman  tütünü ürünleri ve uyuşturucu statüsüne giren esrar otu kullandıklarını tespit etti.

SİGARAYA VE UYUŞTURUCUYA BAŞLAMA YAŞI 11

Tütün ve tütün ürünleri kullananların %55’i erkek %41’i ise kadın olarak görünüyor. Toplumun diğer kesimlerinin %37’si nargile, %28’i sigara, %9’u sarma sigara ve yine %9’unun esrar otu kullandıkları bilgisine yer verildi.

Tüm bu istatistiklerin içerisinde en çarpıcı olanıysa, sigara ve uyuşturucuya başlama yaşının 11 ile 25 yaş arasında olarak tespit edilmesiydi.

Meclis Üyesi Yasemin Brett toplantıya katılan gazetecilerden gelen teşvik edici fikirlerin de gündeme alınabileceğini ifade etti.

Bu fikirler arasında “sigarayı bırakanların hayat sigorta pirimlerinin düşürülmesi, devlet gelir desteklerinin arttırılması ve ücretsiz hipnozla sigarayı bırakma terapileri” gibi önerileri değerlendirebileceklerini dile getirdiler.

Enfield Belediyesi’nin halka açık ücretsiz olarak düzenleyeceği “Sigarasız Toplum” çalıştayı, 21 Mayıs 2015 Perşembe günü 4-6 Derby Road Enfield EN3 4AN adresinde bulunan Kırkırsaklılar Toplum Merkezi’nde gerçekleşecek.

Etkinliğe katılmak isteyenlerin 8 Mayıs’a kadar j adresine isimlerini bildimeleri istendi.

 

adıyaman tütünü çelikhan tütünü adiyaman tutunu tütün adiyaman tütünü adıyaman tutunu eyma filtre tütün fiyatları açık tütün fiyatları online tütün adıyaman tütün fiyatları adıyaman çelikhan tütünü adıyaman tütünü satışı marla sigara filtresi tütün al online tütün satışı eyma sigara adıyaman tütünü fiyatları adıyaman çelikhan tütünü fiyatı açık tütün tütün satışı çelikhan tütün tütün satış celikhan tutunu adıyaman tütün çeşitleri adiyaman celikhan tutunu toptan tütün satışı adıyaman tütüncülük tütün fiyatlari marla tütün fiyatları adıyaman çelikhan haberleri adıyaman tütünü satış toptan tütün satıcıları toptan tütün fiyatları adıyaman tütün adıyaman tütün toptancıları eyma tütün adıyaman tütünü kadıköy tütün sipariş açık tütün satışı kaliteli tütün fiyatları adıyaman tütünü nasıl anlaşılır adıyaman tütüncüleri pipo tütünü adıyaman tütün satıcıları internetten tütün siparişi tütün toptancısı rocks tütün tütün fiyat adıyaman tütünü zararları toptan tütün tutun fiyatlari çikolatalı tütün adiyamantutunu.com adıyaman tütüncüler derneği sigara filtresi captain black tütünü tütün nasıl saklanır marla tütün tütü fiyatları pipo tütünü satış marla black tütün açık siteler adıyaman tütünü nerede satılır captain black tütün pipo tutunu sigara tütünü fiyatları captain black tütün satış boş sigara filtresi diyarbakır tütünü tütüncüler pipo tütü satış açık tütün zararlari pipo tütünü nasıl doldurulur sigara sarma makinası nerede satılır adıyaman tütüncüsü pipo tütünü fiyat şipariş tütün satan yerler internetten tütün satışı açık tütün markaları tütünü tütün fiyatı kadıköy tütün satan yerler marla tütün fiyatı açık tütün çeşitleri sarma tütün zararları pipo tütünü fiyatları kaliteli tütün

Site istatistikleri Online 116 Bugün 2630 Bu Ay : 6039 Bu Yıl : 6039 Toplam : 735160

toplist