Muşta tütün hasadı başladı adıyaman tütünü

        

Muş ilindeki tütün yetiştiricileri, önemli geçim kaynaklarından olan muş tütünü, aylarca verdikleri emeğin ve zahmetin ardından hasat etmeye başladı.

Üretici M.A. Şal, yaptığı açıklamada, tütün için belirlenen taban fiyatın yeterli olmadığını ve çok düşül olduğunu savundu.

Kendisine ait arazinin yanı sıra başka beldelerde de 8 dönümlük bir tarla kiraladığını belirten Şal, "Geçen yıl iyi ve kaliteli tütüne kilo başına 6 lira fiyat verildi. Bu yıl da ne kadar verileceğini dair hiçbir bilgimiz yoktur. Devlet tütünü alımını durdurduğu için bizler de muş tütünümüzü özel şirketlere satıyoruz. Bölgede tütün üretimini devam ettirmek zorundayız" diye konuştu.

Sabah erken saatlerde güneşin doğmazdan evvel tarlaya gelerek çalışmaya başladıklarını söyleyen Öznur Sal ise ev işleri, çocuk bakımının yanı sıra tütün tarlasında da çalıştıklarını söylemiş oldu.

Sal, "Geçimimizi büyük ölçüde tütün ve pancar ekimiyle sağlıyoruz. Tütün çok zahmetli ve meşakkatli bir iş. İnşallah emeğimizin karşılığını alırız" dedi.

Bizlerde Adıyaman tütünü üreticileri aynı sorunları yaşadığımızı Adıyaman ilinde Adıyaman tütünü  üretimini devam ettiriyoruz. Genel itibariyle aynı sorunların bütün kentlerde olduğu fındık, kayısıda, tütünde genel itibari ile tarım üreticileri sorunları devam etmektedir.

 

 

 

 

adıyaman tütünü çelikhan tütünü adiyaman tutunu tütün adiyaman tütünü adıyaman tutunu eyma filtre tütün fiyatları açık tütün fiyatları online tütün adıyaman tütün fiyatları adıyaman çelikhan tütünü adıyaman tütünü satışı marla sigara filtresi tütün al online tütün satışı eyma sigara adıyaman tütünü fiyatları adıyaman çelikhan tütünü fiyatı açık tütün tütün satışı çelikhan tütün tütün satış celikhan tutunu adıyaman tütün çeşitleri adiyaman celikhan tutunu toptan tütün satışı adıyaman tütüncülük tütün fiyatlari marla tütün fiyatları adıyaman çelikhan haberleri adıyaman tütünü satış toptan tütün satıcıları toptan tütün fiyatları adıyaman tütün adıyaman tütün toptancıları eyma tütün adıyaman tütünü kadıköy tütün sipariş açık tütün satışı kaliteli tütün fiyatları adıyaman tütünü nasıl anlaşılır adıyaman tütüncüleri pipo tütünü adıyaman tütün satıcıları internetten tütün siparişi tütün toptancısı rocks tütün tütün fiyat adıyaman tütünü zararları toptan tütün tutun fiyatlari çikolatalı tütün adiyamantutunu.com adıyaman tütüncüler derneği sigara filtresi captain black tütünü tütün nasıl saklanır marla tütün tütü fiyatları pipo tütünü satış marla black tütün açık siteler adıyaman tütünü nerede satılır captain black tütün pipo tutunu sigara tütünü fiyatları captain black tütün satış boş sigara filtresi diyarbakır tütünü tütüncüler pipo tütü satış açık tütün zararlari pipo tütünü nasıl doldurulur sigara sarma makinası nerede satılır adıyaman tütüncüsü pipo tütünü fiyat şipariş tütün satan yerler internetten tütün satışı açık tütün markaları tütünü tütün fiyatı kadıköy tütün satan yerler marla tütün fiyatı açık tütün çeşitleri sarma tütün zararları pipo tütünü fiyatları kaliteli tütün

Site istatistikleri Online 113 Bugün 1064 Bu Ay : 1064 Bu Yıl : 1064 Toplam : 726803

toplist