Samsat Belediye Başkanı Yusuf Fırat, Samsat Tütünü Markalaşmalı adıyaman tütünü

Adıyaman’ın Samsat ilçesinde üretilen tütüne farklı adlar verilmesine tepki gösteren Samsat Belediye Başkanı Yusuf Fırat, tütününün markalaşması gerektiğini beyan etti.

Samsat İlçe ziraat Müdürü Gültekin Şimşek, İlçe milli Eğitim Müdürü Abdullah Akın ve Samsat Ziraat Odası Başkanı Bülent Fırat ile beraber, tütün alımlarının yapıldığı alana gelen Samsat Belediye Başkanı Yusuf Fırat, yetkililerden informasyon aldı.

Samsat ilçesinde üretilen tütüne ’İzmir Tütünü’ denmesine anlam veremediğini kaydeden Fırat, Samsat ilçesinde üretilen tütüne de ’Samsat Tütünü’ denmesinin daha doğru olacağını, bu tütünün markalaşması gerektiğini belirtti.

Başkan Fırat, "Samsat ilçemizde ortalama 11 bin dönümlük alanda tütün üretilmektedir. Samsat tütününün çok kaliteli olduğu ilgililerce ifada edilmektedir. Bu tütüne ortalama 7-8 TL’lik fiyat ürünün gerçek değeri değildir. Bütün aile bireylerinin çalıştığı, etkilendiği tütün üretimi gerçekten zor bir iştir. Firma yetkililerinin yurttaşlarımızı tatmin edecek bir fiyat belirlemelerini temenni ediyoruz. İlçemizde üretilen tütüne ’Samsat Tütünü’ isminin verilmesi de ilçemizin tanıtımı için oldukça önemlidir. Bu talebimizin de değerlendirilmesini istiyoruz. Hepimiz çiftçilerimizin olmasıyla birlikte, bu çiftçilerimize ekmek kapısını aralayan firmalarımızın da haklarını korumaya özen gösteriyoruz. İlçemiz ekonomisine önemli bir oranda katkı sağlayan bu sektörün daha da canlanması, arttırılması ve markalaşması için biz de elimizden geleni yapacağız. Alımların ilçemize hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz" diye konuştu.

Bizlerde adıyamanda yetiştirilen tütünün Adıyaman Tütünü olarak kalmasını arzuluyoruz.

adıyaman tütünü çelikhan tütünü adiyaman tutunu tütün adiyaman tütünü adıyaman tutunu eyma filtre tütün fiyatları açık tütün fiyatları online tütün adıyaman tütün fiyatları adıyaman çelikhan tütünü adıyaman tütünü satışı marla sigara filtresi tütün al online tütün satışı eyma sigara adıyaman tütünü fiyatları adıyaman çelikhan tütünü fiyatı açık tütün tütün satışı çelikhan tütün tütün satış celikhan tutunu adıyaman tütün çeşitleri adiyaman celikhan tutunu toptan tütün satışı adıyaman tütüncülük tütün fiyatlari marla tütün fiyatları adıyaman çelikhan haberleri adıyaman tütünü satış toptan tütün satıcıları toptan tütün fiyatları adıyaman tütün adıyaman tütün toptancıları eyma tütün adıyaman tütünü kadıköy tütün sipariş açık tütün satışı kaliteli tütün fiyatları adıyaman tütünü nasıl anlaşılır adıyaman tütüncüleri pipo tütünü adıyaman tütün satıcıları internetten tütün siparişi tütün toptancısı rocks tütün tütün fiyat adıyaman tütünü zararları toptan tütün tutun fiyatlari çikolatalı tütün adiyamantutunu.com adıyaman tütüncüler derneği sigara filtresi captain black tütünü tütün nasıl saklanır marla tütün tütü fiyatları pipo tütünü satış marla black tütün açık siteler adıyaman tütünü nerede satılır captain black tütün pipo tutunu sigara tütünü fiyatları captain black tütün satış boş sigara filtresi diyarbakır tütünü tütüncüler pipo tütü satış açık tütün zararlari pipo tütünü nasıl doldurulur sigara sarma makinası nerede satılır adıyaman tütüncüsü pipo tütünü fiyat şipariş tütün satan yerler internetten tütün satışı açık tütün markaları tütünü tütün fiyatı kadıköy tütün satan yerler marla tütün fiyatı açık tütün çeşitleri sarma tütün zararları pipo tütünü fiyatları kaliteli tütün

Site istatistikleri Online 110 Bugün 1061 Bu Ay : 1061 Bu Yıl : 1061 Toplam : 726800

toplist