Sigaraya Yapılan Zam Tütüncülere yaradı adıyaman tütünü

        

Son günlerde sigaraya meydana getirilen zam, sigara kullananlarını son derece üzerken Adıyaman tütünü satıcılarını sevindirdi. Tütün satan vatandaş sigaraya meydana getirilen zammın kendileri açısından iyi bulunduğunu aktarıp tütün satışlarında değişim olduğunu belirtti.
 

 Vergilerin artması sebebi ile son günlerde sigara tutarlarına yeni bir zam daha yapıldı. Fiyatlarda ortalama 1 TL artış yapılmasına sigara kullanıcıları tepki gösterirken tütün satıcıları sevindi. Sigaraya zam yapılması halinde tütün satışlarında iyileşmeler meydana geldiğini belirten tütüncüler, tütünün sıhhat açısından da sigaraya göre daha azca tehlikeli bulunduğunu aktardı.

BİR YIL İÇERİSİNDE İKİ ZAM

Sigara firmaları Maliye’nin vergi güncellemesinden sonrasında yeni fiyatlarını dün açıklamaya başladılar. 7 liralık sigara 8 liraya çıkarıldı. Bu gruptaki sigaraların zam oranı yüzde 14.2 oldu. 8 liralık sigara 9 liraya çıkarılırken, bu gruptaki sigaraların artış oranı yüzde 12.5 oldu. 11.5 lira olan sigaranın fiyatı da 12.5 liraya çıkarılırken, bu gruptaki artış da yüzde 8.7 civarında gerçekleşti. Bakanlar kurulu tarafınca yapılan açıklamaya gore son meydana getirilen zamla birlikte yıl içinde sigaraya iki kere zam yapıldı. Sigaraya meydana getirilen zamla beraber sigara kullanıcıları durumdan şikayetçi olurken sigara satıcıları yapılan zamma olumlu tepki verdi. Bununla beraber meydana getirilen zamma olumlu tepki veren tütün satıcıları da durumdan şikayetçi olmadıklarını belirtti.

“SİGARAYA YAPILAN ZAM BİZE YARADI”

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde tütün satan Şahabettin Uğur meydana getirilen zammın kendilerini sevindirdiğini, zamla birlikte satışlarının arttığını aktardı. Sigara kullanılmasını zararlı bulduğunu ve tavsiye etmediğini aktaran Uğur, illa ki içilecekse de tütün içilmesinin daha az zararlı olduğunu dile getirdi. Uğur, “Sigaranın zamlanmasına seviniyoruz çünkü o süre bizim Adıyaman tütünü para ediyor. Tütün daha sağlıklı ve daha kullanışlı. Sigaranın içinde neler yok ki fakat tütün öyle değil. Buranın halkı iyi tütünden anlıyor. Normalde tütünün kilosu 100 TL olmalıyken şuan 40 veya 50 TL arasında değişiyor. Sigara fiyatlandığı zaman tütün satışlarında fark oluyor satışlar artıyor. Sigarayı pahalı gören kullanıcılar çareyi tütün içmekte buluyor. Tütünün fiyatı kilosu 500 TL olsa bile sigaraya göre daha uygun oluyor. Hiçbir vatandaşın sigara içmesini tabi ki istemiyoruz ama bağımlılık halinde kullananlar açısından zammı doğru bulmadığımız şeklinde kendiişlerimiz açısından yapılan zamma seviniyoruz” dedi.

“SİGARA KULLANICISI YAPILAN ZAMMI TAKMAZ”

senelerdir sigara kullandığını belirten ve adını vermek istemeyen bir vatandaş, sigaraya yapılan zammın kötü olduğuna fakat bu zammın sigara kullananlarını sigaradan vazgeçirmeyeceğini dile getirdi. Vatandaş, “esasen meydana getirilen zam belli gruplara geldi ve yaklaşık 1 TL’lik bir artış oldu. Bu zam yıl içinde meydana getirilen ikinci zam ve bu hakikaten çok fazla bir rakam fakat vergiler çoğaldıkça firmalar çareyi zam yapmakta buldu. Sigara kullanıcıları her ne kadar zamdan memnun olmasa da bu onları çok etkilemeyecektir. Onlar için 1 lira çok da önemli olmayacaktır” ifadelerini kullandı.

adıyaman tütünü çelikhan tütünü adiyaman tutunu tütün adiyaman tütünü adıyaman tutunu eyma filtre tütün fiyatları açık tütün fiyatları online tütün adıyaman tütün fiyatları adıyaman çelikhan tütünü adıyaman tütünü satışı marla sigara filtresi tütün al online tütün satışı eyma sigara adıyaman tütünü fiyatları adıyaman çelikhan tütünü fiyatı açık tütün tütün satışı çelikhan tütün tütün satış celikhan tutunu adıyaman tütün çeşitleri adiyaman celikhan tutunu toptan tütün satışı adıyaman tütüncülük tütün fiyatlari marla tütün fiyatları adıyaman çelikhan haberleri adıyaman tütünü satış toptan tütün satıcıları toptan tütün fiyatları adıyaman tütün adıyaman tütün toptancıları eyma tütün adıyaman tütünü kadıköy tütün sipariş açık tütün satışı kaliteli tütün fiyatları adıyaman tütünü nasıl anlaşılır adıyaman tütüncüleri pipo tütünü adıyaman tütün satıcıları internetten tütün siparişi tütün toptancısı rocks tütün tütün fiyat adıyaman tütünü zararları toptan tütün tutun fiyatlari çikolatalı tütün adiyamantutunu.com adıyaman tütüncüler derneği sigara filtresi captain black tütünü tütün nasıl saklanır marla tütün tütü fiyatları pipo tütünü satış marla black tütün açık siteler adıyaman tütünü nerede satılır captain black tütün pipo tutunu sigara tütünü fiyatları captain black tütün satış boş sigara filtresi diyarbakır tütünü tütüncüler pipo tütü satış açık tütün zararlari pipo tütünü nasıl doldurulur sigara sarma makinası nerede satılır adıyaman tütüncüsü pipo tütünü fiyat şipariş tütün satan yerler internetten tütün satışı açık tütün markaları tütünü tütün fiyatı kadıköy tütün satan yerler marla tütün fiyatı açık tütün çeşitleri sarma tütün zararları pipo tütünü fiyatları kaliteli tütün

Site istatistikleri Online 86 Bugün 444 Bu Ay : 3853 Bu Yıl : 3853 Toplam : 732974

toplist