Sigarayı bırakanların oranı artıyor adıyaman tütünü

        

TÜİK’in “Türkiye sıhhat Araştırması 2014” kapsamında yer alan “Bireylerin Tütün Mamulü Kullanma Durumunun Cinsiyet ve Yaş Grubuna göre Dağılımı” istatistiğinden derlediği verilere göre, 15 yaş ve üzeri yaş grubunda tütün ve tütün mamulü kullanımı oranı artış gösterdi.

 

Araştırmada, 2010 yılında 15 yaş ve üzeri yaş grubunda yüzde 29,5 olan “her gün ve bazen tütün ve tütün mamulü ve Adıyaman tütünü ayrıca sarma tütün olan Çelikhan tütünü kullanım oranı”, 4 yıllık süreçte yüzde 32,5’e terfi etti.

 

– erkeklerin yüzde 47’si, hanımların yüzde 18’i

Cinsiyete durumuna göre aynı dönemde tütün ve tütün mamulü kullanan erkeklerin oranı, kadınlara göre daha hızlı artış gösterdi. Söz mevzusu dönemde 15 yaş ve üzeri yaş grubunda tütün ve tütün mamulü kullanan erkek nüfus 3,9 puan artışla yüzde 43,5’ten yüzde 47,4’e yükseldi. Aynı yaş grubunda kadınlardaki kullanım oranı da 1,9 puan artarak, nüfusun yüzde 17,9’una ulaştı.

 

– maksimum genç ve orta yaş nüfus kullanıyor

Araştırma sonuçlarında ek olarak, tütün ve tütün mamulleri kullanımının en fazlaca genç ve orta yaş nüfus grubunda yaygın olduğu da belirlendi. Yaş gruplarında maksimum 25-34, 35-44 ve 45-54 yaş grubundaki bireylerin tütün ve tütün mamulü kullandıklarını ortaya koyan araştırmada, 25-34 yaş grubundaki kullanım oranı yüzde 35,1 iken 35-44 yaş grubunda yüzde 34,9 ve 45-54 yaş grubunda ise yüzde 32,7 olarak tespit edildi.

 

– Artış yeni başlayanlardan kaynaklanıyor

Toplum genelinde aynı dönemde tütün ve tütün mamulü, Adıyaman tütünü bağlamlılığını terk edenlerin oranında da azca da olsa artış yaşandığı belirlenen araştırma, tütün ve tütün mamulü kullanan nüfus artışının, bu alışkanlığa yeni başlayanlardan kaynaklandığını ortaya koydu.

 

Araştırmada, daha önce tütün ve tütün mamulü kullanımına karşın artık kullanmayanların oranının yüzde 17,1’den yüzde 17,7’ye çıktığı da tespit edildi.

adıyaman tütünü çelikhan tütünü adiyaman tutunu tütün adiyaman tütünü adıyaman tutunu eyma filtre tütün fiyatları açık tütün fiyatları online tütün adıyaman tütün fiyatları adıyaman çelikhan tütünü adıyaman tütünü satışı marla sigara filtresi tütün al online tütün satışı eyma sigara adıyaman tütünü fiyatları adıyaman çelikhan tütünü fiyatı açık tütün tütün satışı çelikhan tütün tütün satış celikhan tutunu adıyaman tütün çeşitleri adiyaman celikhan tutunu toptan tütün satışı adıyaman tütüncülük tütün fiyatlari marla tütün fiyatları adıyaman çelikhan haberleri adıyaman tütünü satış toptan tütün satıcıları toptan tütün fiyatları adıyaman tütün adıyaman tütün toptancıları eyma tütün adıyaman tütünü kadıköy tütün sipariş açık tütün satışı kaliteli tütün fiyatları adıyaman tütünü nasıl anlaşılır adıyaman tütüncüleri pipo tütünü adıyaman tütün satıcıları internetten tütün siparişi tütün toptancısı rocks tütün tütün fiyat adıyaman tütünü zararları toptan tütün tutun fiyatlari çikolatalı tütün adiyamantutunu.com adıyaman tütüncüler derneği sigara filtresi captain black tütünü tütün nasıl saklanır marla tütün tütü fiyatları pipo tütünü satış marla black tütün açık siteler adıyaman tütünü nerede satılır captain black tütün pipo tutunu sigara tütünü fiyatları captain black tütün satış boş sigara filtresi diyarbakır tütünü tütüncüler pipo tütü satış açık tütün zararlari pipo tütünü nasıl doldurulur sigara sarma makinası nerede satılır adıyaman tütüncüsü pipo tütünü fiyat şipariş tütün satan yerler internetten tütün satışı açık tütün markaları tütünü tütün fiyatı kadıköy tütün satan yerler marla tütün fiyatı açık tütün çeşitleri sarma tütün zararları pipo tütünü fiyatları kaliteli tütün

Site istatistikleri Online 62 Bugün 411 Bu Ay : 411 Bu Yıl : 411 Toplam : 736206

toplist