Solgun Tütün Deyince Sigara Akla Gelmesin adıyaman tütünü

        

Solgun: "Tütün Deyince Sigara Akla Gelmesin"

 

Tütün Üreticileri ve Pazarlama Kooperatifleri Birliği Genel Başkanı Şehmus Solgun, "Tütün deyince akla sigara gelmesin" dedi.

Bafra Ziraat Odası'nda oda başkanı Osman Tosuner ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelen Tütün Üreticileri ve Pazarlama Kooperatifleri Birliği Genel Başkanı Şehmus Solgun, tütün üreticilerine destek verilmesini istedi. Solgun, "Samsun'da yaklaşık 9 bin 700 üreticimiz bulunuyor. 91 bin hektar alanda tütün üretimi yapılıyor. 112 ülkede tütün üretimi yapılırken, 111 ülkede tütün üreticisine ayrıca adıyaman tütünü destek sunar sağlanmaktadır. Fakat maalesef ülkemizde tütün üreticine destek sağlanmamaktadır. Türk tütünü dünyanın en kaliteli tütünüdür ve dünyada ilk 5 ülke içinde yer alan oryantal olarak ABD Virjinya tütünü ile savaşım eden kalitededir. Üreticilerimiz ve firmalarımız da mağdur etmeyeceğimiz şekilde desteklerin sağlanmasını istiyoruz. Ciddi bir tütün üreticisi potansiyelimiz var. 70 bin üretici aile geçimini tütünle sağlamaktadır. Ülkemizin tütün üretimi yapılan 26 ilin üretim meydana getirilen biroldukça bölgesinde, özellikle Ege Bölgesi'nde Tavas, Kale yörende hocalarımızın araştırmaları sonucunda tütün dışında, adıyaman tütünü kırsal kıraç toprakta asla bir şey yetişmiyor. Tütünün alternatifi olmadığı için, geçimini tek tütünle sağlamaktadır. Bu üreticilerimize destek sunar saklanılmalıdır. Ülkemiz 80 bin ton tütün ithal ediyor. Bu ithalatı azaltmak adına elimizden gelen çalışmaları sergileyeceğiz. Bunun için de üreticilerimizle sık sık bir araya geleceğiz. Üretici ve firmalarımızın sorunları ne ise yetkili yerlere götüreceğiz. Üreticilerimizin yüzü gülmesi için çalışmalarımızı yapacağız" diye konuştu.

"TÜTÜN DEYİNCE SİGARA AKLA GELMESİN"

Türk tütününün yağ oranının yüzde 35-45 olduğu bilgisini veren Solgun, "Tütün ve adıyaman tütünü deyince akla bir tek sigara gelmesin. Tütün bir oldukça ilaç firmaları tarafınca kullanılmaktadır. Özellikle zirai ilaç fabrikalarında kullanılmaktadır. Parfüm çeşitleri, kolonya fabrikalarında kullanılmaktadır. Kar kış demeden her yeri gezeceğiz, sorunları çözmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız" şeklinde mevzuştu.

Bafra Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Tosuner ve yöneticilerle bir araya gelen Solgun, burada çalışmalar hakkında data verdi. Solgun, Bafra Ziraat Odası tarafından kendisine gösterilen ilgiye teşekkür etti.

Şehmus Solgun'un ziyaretinin kendilerini mutlu ettiğini dile getiren Bafra Ziraat Odası Başkanı Osman Tosuner ise tütündeki sorunların çözümü mevzusunda katkı vermeye hazır olduklarını söyledi. 

adıyaman tütünü çelikhan tütünü adiyaman tutunu tütün adiyaman tütünü adıyaman tutunu eyma filtre tütün fiyatları açık tütün fiyatları online tütün adıyaman tütün fiyatları adıyaman çelikhan tütünü adıyaman tütünü satışı marla sigara filtresi tütün al online tütün satışı eyma sigara adıyaman tütünü fiyatları adıyaman çelikhan tütünü fiyatı açık tütün tütün satışı çelikhan tütün tütün satış celikhan tutunu adıyaman tütün çeşitleri adiyaman celikhan tutunu toptan tütün satışı adıyaman tütüncülük tütün fiyatlari marla tütün fiyatları adıyaman çelikhan haberleri adıyaman tütünü satış toptan tütün satıcıları toptan tütün fiyatları adıyaman tütün adıyaman tütün toptancıları eyma tütün adıyaman tütünü kadıköy tütün sipariş açık tütün satışı kaliteli tütün fiyatları adıyaman tütünü nasıl anlaşılır adıyaman tütüncüleri pipo tütünü adıyaman tütün satıcıları internetten tütün siparişi tütün toptancısı rocks tütün tütün fiyat adıyaman tütünü zararları toptan tütün tutun fiyatlari çikolatalı tütün adiyamantutunu.com adıyaman tütüncüler derneği sigara filtresi captain black tütünü tütün nasıl saklanır marla tütün tütü fiyatları pipo tütünü satış marla black tütün açık siteler adıyaman tütünü nerede satılır captain black tütün pipo tutunu sigara tütünü fiyatları captain black tütün satış boş sigara filtresi diyarbakır tütünü tütüncüler pipo tütü satış açık tütün zararlari pipo tütünü nasıl doldurulur sigara sarma makinası nerede satılır adıyaman tütüncüsü pipo tütünü fiyat şipariş tütün satan yerler internetten tütün satışı açık tütün markaları tütünü tütün fiyatı kadıköy tütün satan yerler marla tütün fiyatı açık tütün çeşitleri sarma tütün zararları pipo tütünü fiyatları kaliteli tütün

Site istatistikleri Online 84 Bugün 435 Bu Ay : 435 Bu Yıl : 435 Toplam : 736230

toplist