Türk purosu ABD yolcusu adıyaman tütünü

TEKEL'in 2000'li senelerın başında kurduğu, şimdi Azmi Erdoğan'ın patronluğunda yoluna idame eden Teka'nın Genel Müdürü Gökhan Ersöz, bir süre önce New York'ta tecim Ateşesi Serhan Kara'nın kapısını çaldı:", "aSpotTextSort": "TEKEL'in 2000'li senelerın başında kurduğu, şimdi Azmi Erdoğan'ın patronluğunda yoluna idame eden Teka'nın Genel Müdürü Gökhan Ersöz, bir süre önce New York'ta tecim Ateşesi Serhan Kara'nın kapısını çaldı:"

- hepimiz Türkiye'de puro, sarmalık tütün (adıyaman tütünü olarak da bilinir...), pipo tütünü üretimi yapıyoruz. Niyetimiz Türk purosunu ABD'de de vitrine dercetmek. Bize yardımcı olabilir misiniz?
Kara, kısa sürede Ersöz'e bu mevzuda kimlerle bağlantı kurulabileceğine dönük bir sıralama verdi. Ersöz, Kara'nın yardımıyla 45 yıldır New York'ta yaşayan, Türk şarabı ve rakısı dağıtımı da yapan Mehmet Yörükoğlu ile bağlantı kurdu.
Bir taraftan Teka Puro Llc.'nin müesseseunu tamamlarken, öteki taraftan New Jersey'de bir depo kiralandı. Ek olarak ofis açılması mevzusunda kollar sıvandı:
- Food and Drug Administration'a (FDA) başvurumuzu yaptık, şu anda izin bekliyoruz.
Ersöz, İstanbul Şehir Üniversitesi kampusüne dönüşecek Tekel'in Cevizli'deki kompleksinin içinde yer alan Teka fabrikasında Azmi Erdoğan ve Yönetim Kurulu Üyesi Selçuk Erdoğan'la birlikte ABD için hazırladıkları paketleri masaya koydu:
- ABD'liler daha renkli paket seviyor. Bunu dikkate alarak farklı seçenekler hazırladık. Ek olarak, ABD'de sigara ve tütün ürünlerinin paketleri üzerindeki sağlık uyarılarının boyutları Türkiye'ye göre farklı. Bununla ilgili çalışmalarımız da yapıyoruz.
Almanya'nın Dortmund kentinde düzenlenen fuara katıldıklarını belirtti:
- Fuarda kurduğumuz bağlantılar sonrası İspanya'dan sipariş aldık. Bulgaristan ve Romanya da arkadan geldi. İhracatta şimdilik yolun başındayız. 500 bin Euro'luk ihracat gerçekleştirdik.
50 ferdin çalıştığı fabrikayı gezerken, puroda kullanılan tütünleri gösterdi:
- Puro tütünlerini Dominic, Honduras ve Ekvator benzer biçimde ülkelerden ithal ediyoruz. Türk tütününün şekeri, puro için fazla. O nedenle puroda tümüyle ithal tütün kullanıyoruz.
Sarmalık tütün işi de yaptıklarını anımsattı:
- Adıyaman tütünü , Muş tütünü, Malatya tütünü ve Bitlis tütünlerinin tek başına içilebilme özelliği var. Bu kentlerimizde üretilen tütünler, sarmalık için mükemmel. ABD'de puronun yanısıra sarmalık tütün de satabileceğimizi düşünüyoruz.
Arkasından Teka'nın öyküsünü özetledi:
- Tekel, 2000 senesinde Küba'dan bir aile ile beraber Katek'i kurdu. 2002'ye kadar beraber yol almaya çalıştılar fakat işler planlandığı şeklinde yürümedi. Fabrika 2 yıl kapalı kaldı. Azmi Bey (Erdoğan) 3 arkadaşıyla birlikte satın aldı, şirketi Teka Puro'ya dönüştürdü.
Erdoğan, Philip Morris'te uzun yıllar görev yapan Ersöz'ün Teka'ya 2011'de katılmış olduğunı vurguladı:
- Gökhan Bey'le beraber atağa geçtik.
Ersöz de zamanla şirkette çoğunluğun Erdoğan'a geçtiğine değindi:
- diğer ortaklarla yollar ayrılmış. O ortaklardan biri ayrıca yine puro işi yapıyor.
- Yanıbaşlangıcında kapılarını yeniden açtığı Küba varken, ABD'de Türk purosu içen olur mu?
- ABD'ye ilk aşamada 16 farklı üründen oluşan 150 bin paket göndereceğiz. Orta fiyat kategorisinde kendimize yer açabiliriz.
Türk purosunu ABD'de vitrine çıkarmak bile önemli adım olacak...

 

Kübalı aile harman için yardım ediyor


TEKA Yönetim Kurulu Üyesi Azmi Erdoğan, Havana'ya gidip, başlangıçta Tekel'le ortaklık kuran Kübalı aileyle görüştüğünü belirtti:
- Habanos'un yönetiminde etkili olan Taviar Ailesi, bizlere destek sözü verdi. O görüşme sonrası kendilerinden harman konusunda yardım almaya başladık.

 

Küba'dan el sarması ekibi getirebiliriz

GÖKHAN Ersöz, fabrikayı gezerken şu ayrıntının altını çizdi:
- Üretimde el işçiliği yaygın olsa da bizde yüzde 100 el sarması puro üretimi şimdilik yok. Ama el sarması üretme ruhsatımız var. Küba'dan el sarması yapacak bir aile getirebiliriz.

 

adıyaman tütünü çelikhan tütünü adiyaman tutunu tütün adiyaman tütünü adıyaman tutunu eyma filtre tütün fiyatları açık tütün fiyatları online tütün adıyaman tütün fiyatları adıyaman çelikhan tütünü adıyaman tütünü satışı marla sigara filtresi tütün al online tütün satışı eyma sigara adıyaman tütünü fiyatları adıyaman çelikhan tütünü fiyatı açık tütün tütün satışı çelikhan tütün tütün satış celikhan tutunu adıyaman tütün çeşitleri adiyaman celikhan tutunu toptan tütün satışı adıyaman tütüncülük tütün fiyatlari marla tütün fiyatları adıyaman çelikhan haberleri adıyaman tütünü satış toptan tütün satıcıları toptan tütün fiyatları adıyaman tütün adıyaman tütün toptancıları eyma tütün adıyaman tütünü kadıköy tütün sipariş açık tütün satışı kaliteli tütün fiyatları adıyaman tütünü nasıl anlaşılır adıyaman tütüncüleri pipo tütünü adıyaman tütün satıcıları internetten tütün siparişi tütün toptancısı rocks tütün tütün fiyat adıyaman tütünü zararları toptan tütün tutun fiyatlari çikolatalı tütün adiyamantutunu.com adıyaman tütüncüler derneği sigara filtresi captain black tütünü tütün nasıl saklanır marla tütün tütü fiyatları pipo tütünü satış marla black tütün açık siteler adıyaman tütünü nerede satılır captain black tütün pipo tutunu sigara tütünü fiyatları captain black tütün satış boş sigara filtresi diyarbakır tütünü tütüncüler pipo tütü satış açık tütün zararlari pipo tütünü nasıl doldurulur sigara sarma makinası nerede satılır adıyaman tütüncüsü pipo tütünü fiyat şipariş tütün satan yerler internetten tütün satışı açık tütün markaları tütünü tütün fiyatı kadıköy tütün satan yerler marla tütün fiyatı açık tütün çeşitleri sarma tütün zararları pipo tütünü fiyatları kaliteli tütün

Site istatistikleri Online 83 Bugün 1034 Bu Ay : 1034 Bu Yıl : 1034 Toplam : 726773

toplist