Tütün Çocukları İzmirde adıyaman tütünü

        

Tütün Çocukları İzmirde

1960'lı yıllarda çocukluğunu İzmir'de geçiren ve kendilerini "Tütün Çocukları" olarak tanımlayan bir grup Amerikalı, İzmir'e geldi. American Tobacco başta olmak üzere, öteki firmalar ve NATO'da görev icra eden babalarının işleri nedeniyle aileleriyle birlikte 2 ile 10 yıl arasında değişen sürelerde İzmir'de yaşayan ve sayıları 30'un üzerinde olan 'Tütün Çocuklarının 6'sı, kente gelip, ilk iş olarak çocukluklarını yaşadıkları Alsancak'ı ve evlerini aradı.

Alışveriş yapmış oldukları esnafa, belleklerinde kalan Türkçe kırıntılarıyla selam verdi, onlarla Türkçe mevzuşmaya çalıştı. İzmir'in mimarisinin çok değiştiğini görmüş oldukları dile getiren Amerikalılar, hayatta olan Türk arkadaşlarını da aradı. Aileleri arasında sıcak dostlukların kurulduğu çocukluk dostları Leyla Büktaş ve Ömer Büktaş'a ulaştı. Adıyaman Tütünü çocukları, Urla'daki Bafi K-9 Köpek Çiftliği sahipleri Büktaş çiftiyle bir araya geldi. Çiftin Urla İçmeler Mahallesi'nde bulunan köpek çiftliğine giden Tütün Çocukları, burayı gezerek informasyon aldı, dostlarının eğitim sertifikalarını inceledi, kullanılan teknolojiye hayran kaldıkları çiftlikte verilen eğitimi izledi, köpekleri sevmiş oldu ve elleriyle besledi.

 

Yanlarında getirdiklerinin yanı sıra Büktaş çiftinin arşivinde bulunan fotoğrafları inceleyen ve duygusallığı yoğun yaşayan çocukluk arkadaşları, geçmiş günlerini yâd ederken, ellerinde olmayan ve dijital ortama aktarılan fotoğraflardan, kendilerinde olmayanları takas etti. Efes ve Meryemana başta çok sayıda tarihi ve gezinsel bölgeleri de gezen Adıyaman Tütünü Çocukları, çay eşliğinde gevrek ve kaşar peyniriyle kahvaltı da yaptı. Başkan Kennedy öldürüldüğünde herkesin kendilerine baş sağlığı dilediğini belirten Amerikalılar "Başka ülkelerde yaşamamıza rağmen İzmir'i çok sevdik. Buradaki dostluklarımız ABD'deki sınıf arkadaşlıklarından çok değişikti. Samimiydi, dostluk doluydu her şey. Sadece buradaki çocukluk arkadaşlarımızla iletişimlerimiz sürüyor. İzmir'e geliş gidişlerimiz artarak sürecek. Hatta bir sonraki gelişte o dönem İzmir'de yaşayan daha kalabalık bir arkadaş grubuyla geleceğiz" dediler. Toplumsal Medyada "Tütün Çocukları - Tobacco Children" grubu kurarak çocukluğunu İzmir'de geçirmiş olan o devrin çocukları, şimdinin büyüklerini buluşturma kararı aldı.

adıyaman tütünü çelikhan tütünü adiyaman tutunu tütün adiyaman tütünü adıyaman tutunu eyma filtre tütün fiyatları açık tütün fiyatları online tütün adıyaman tütün fiyatları adıyaman çelikhan tütünü adıyaman tütünü satışı marla sigara filtresi tütün al online tütün satışı eyma sigara adıyaman tütünü fiyatları adıyaman çelikhan tütünü fiyatı açık tütün tütün satışı çelikhan tütün tütün satış celikhan tutunu adıyaman tütün çeşitleri adiyaman celikhan tutunu toptan tütün satışı adıyaman tütüncülük tütün fiyatlari marla tütün fiyatları adıyaman çelikhan haberleri adıyaman tütünü satış toptan tütün satıcıları toptan tütün fiyatları adıyaman tütün adıyaman tütün toptancıları eyma tütün adıyaman tütünü kadıköy tütün sipariş açık tütün satışı kaliteli tütün fiyatları adıyaman tütünü nasıl anlaşılır adıyaman tütüncüleri pipo tütünü adıyaman tütün satıcıları internetten tütün siparişi tütün toptancısı rocks tütün tütün fiyat adıyaman tütünü zararları toptan tütün tutun fiyatlari çikolatalı tütün adiyamantutunu.com adıyaman tütüncüler derneği sigara filtresi captain black tütünü tütün nasıl saklanır marla tütün tütü fiyatları pipo tütünü satış marla black tütün açık siteler adıyaman tütünü nerede satılır captain black tütün pipo tutunu sigara tütünü fiyatları captain black tütün satış boş sigara filtresi diyarbakır tütünü tütüncüler pipo tütü satış açık tütün zararlari pipo tütünü nasıl doldurulur sigara sarma makinası nerede satılır adıyaman tütüncüsü pipo tütünü fiyat şipariş tütün satan yerler internetten tütün satışı açık tütün markaları tütünü tütün fiyatı kadıköy tütün satan yerler marla tütün fiyatı açık tütün çeşitleri sarma tütün zararları pipo tütünü fiyatları kaliteli tütün

Site istatistikleri Online 94 Bugün 445 Bu Ay : 445 Bu Yıl : 445 Toplam : 736240

toplist