Tütün Nasıl Sarılır ? adıyaman tütünü

        

1- Tütünün saracağınız miktarını, sigaranın bitmiş şeklini göz önünde bulundurarak, eşit bir şekilde, bir yüzeye yayarak hazırlayın.

1

2- Sigara kağıdını elinize alın. Baş parmağınız ve orta parmağınızın arasına alabilir, işaret parmağınızı da kağıdın kırışmasını engellemek için kullanabilirsiniz. Hangi elinizle daha rahat sarıyorsanız onu kullanabilirsiniz. Diğer elinizi de kağıdı yarım boru şekline düzgünce getirmek için kullanabilirsiniz.

2

3- Müsait elinizle hazırladığınız sarılacak tütünü, eşit oranda dağılımına dikkat ederek, kağıdınıza serpiştirebilirsiniz. Tütünün eşit dağılmış ve yeterli sıkılıkta olması düzgün ve eşit yanmasını sağlayacaktır. Tütünün kağıdın dışına taşmasında şu aşamada bir problem yoktur. Daha sonra bu fazlalık tütünleri kopartabilirsiniz.

3

4- Filtre kullanacaksanız, filtreyi bu aşamada yerleştirebilir, sarmaya filtreyle devam edebilirsiniz. Ya da alternatif olarak filtre kısmını boş bırakıp, (bu kısmı parmaklarınızla boşaltıp) filtreyi sonradan yerleştirebilirsiniz.

4

5- Bu aşamada kağıdı iki elinizle baş ve orta parmaklarınız aranızda kalacak pozisyonda tutup işaret parmaklarınızı boşa çıkartın.

5

6- İki elinizin orta parmaklarını karşılıklı ve düz bir çizgi oluşturacak pozisyona getirin. Baş parmaklarınız sigarayı ön taraftan, orta parmakların biraz altından destekliyor olmalı.

6

7- Baş parmaklarızla kağıdın uçlarını şekildeki gibi tutarak içerideki tütüne silindirik şeklini vermeye başlayın. Bu hareketi ileri geri tekrarlayarak tütünü sarmaya hazır hale getirin.

7

8- Tütün silindirik sigara şekline gelmeye başladığında, kağıdın baş parmaklarınızla tuttuğunuz kısmını aşağı doğru kaydırıp, düzgün bir şekilde sarmaya başlamak için kağıdın kenarına gerekli hafif ayarlamayı yapın.

8

9- Baş parmaklarınızla yaptığınız baskının şiddetini artırarak sarma işlemini başlatın. Kağıdın kenarının tütünün altına, katlanıp buruşmadan, düz bir şekilde girdiğinden emin olun. Bunu ileri geri ufak hareketlerle sağlayabilirsiniz. Başta zor gözükebilir, birkaç kere denemekten çekinmeyin.

9

10- Kağıdın sadece yapışkan kısmı gözükene kadar sarma işlemini devam ettirin. Yapışkanlı kısmı dilinizle ıslatın ve eşit baskı uygulayarak, çok gevşek veya çok sıkı olmadığından emin olarak ve kırıştırmadan yapıştırın.

10

11- Taşan tütünleri kopartın.

11

12- Opsiyonel olarak sigaranın yakacağınız ucunu katlayabilir veya kıvırabilirsiniz. Bu tütünün dökülmesini engeller.

12

13- Eğer filtreyle sarmadıysanız ve filtre için boşluk bıraktıysanız bu aşamada filtreyi yerleştirebilirsiniz.

13

14- Gerekiyorsa, geçici filtreyi kartona benzer bir malzemeyi ileri geri kıvırırarak oluşturabilirsiniz. Geçici filtrenin sigaranızın filtre boşluğundan daha küçük ve kolay yerleştirilebilir olduğundan emin olunuz.

14

15- Parmağınızla (gerekiyorsa) tütünü yuvarlatarak eşit bir şekilde kağıda dağılmasını sağlayın, ufak boşlukları doldurun.

15

16- İçime hazır.

16

adıyaman tütünü çelikhan tütünü adiyaman tutunu tütün adiyaman tütünü adıyaman tutunu eyma filtre tütün fiyatları açık tütün fiyatları online tütün adıyaman tütün fiyatları adıyaman çelikhan tütünü adıyaman tütünü satışı marla sigara filtresi tütün al online tütün satışı eyma sigara adıyaman tütünü fiyatları adıyaman çelikhan tütünü fiyatı açık tütün tütün satışı çelikhan tütün tütün satış celikhan tutunu adıyaman tütün çeşitleri adiyaman celikhan tutunu toptan tütün satışı adıyaman tütüncülük tütün fiyatlari marla tütün fiyatları adıyaman çelikhan haberleri adıyaman tütünü satış toptan tütün satıcıları toptan tütün fiyatları adıyaman tütün adıyaman tütün toptancıları eyma tütün adıyaman tütünü kadıköy tütün sipariş açık tütün satışı kaliteli tütün fiyatları adıyaman tütünü nasıl anlaşılır adıyaman tütüncüleri pipo tütünü adıyaman tütün satıcıları internetten tütün siparişi tütün toptancısı rocks tütün tütün fiyat adıyaman tütünü zararları toptan tütün tutun fiyatlari çikolatalı tütün adiyamantutunu.com adıyaman tütüncüler derneği sigara filtresi captain black tütünü tütün nasıl saklanır marla tütün tütü fiyatları pipo tütünü satış marla black tütün açık siteler adıyaman tütünü nerede satılır captain black tütün pipo tutunu sigara tütünü fiyatları captain black tütün satış boş sigara filtresi diyarbakır tütünü tütüncüler pipo tütü satış açık tütün zararlari pipo tütünü nasıl doldurulur sigara sarma makinası nerede satılır adıyaman tütüncüsü pipo tütünü fiyat şipariş tütün satan yerler internetten tütün satışı açık tütün markaları tütünü tütün fiyatı kadıköy tütün satan yerler marla tütün fiyatı açık tütün çeşitleri sarma tütün zararları pipo tütünü fiyatları kaliteli tütün

Site istatistikleri Online 124 Bugün 482 Bu Ay : 3891 Bu Yıl : 3891 Toplam : 733012

toplist