Uluslararası Tütün Forumu Gümülcineyi dünyaya tanıtacak adıyaman tütünü

Bu yılki Uluslararası Türün Forumu 11 Eylül Cuma günü Gümülcine’de (Komotini) düzenlenecek.

Doğu Makedonya Trakya Eyalet Başkanı Yorgos Pavlidis’in merkezi Portekiz’de bulunan Uluslararası Tütün Üreticileri Birliği’ne (ITGA) yaptığı öneri sonrası, bu yılki Uluslararası Tütün Forumu'nun (Tobacco Oriental Forum) 11 Eylül’de Gümülcine’de düzenlenmesine karar verilmişti.

 

Batı Trakya’nın da içinde yer aldığı Doğu Makedonya - Trakya Eyaleti’nde birçok aile geçimini tütünden sağlarken, tütün aynı zamanda bölge ekonomisine de katkıda bulunuyor. Rodop ilinde 6.700, İskeçe ilinde 2.850 ve Kavala ilinde 330 etkin tütün üreticisi bulunuyor.

 

Forumla ilgili olarak daha önce Eyalet Başkanlığı tarafından yapılan ilgili açıklamada “Avrupa Birliği’nin Ortak tarım Politikası’ndan etkilenen tütün sektöründeki gelişmeler, sigaranın içeriğine yönelik uygulanacak önlemler ve bu önlemlerin tütün üreten ülkelerin ekonomilerine yönelik tesirleri, eyaletimizdeki basma tipi yüksek kaliteli tütün, yalnız tütün üreten ortalama 10.000 kadar hanenin maddi açıdan tütüne bağlı olması, Rodop ve İskeçe illeri için tütünün geleneğinin ve kültürün bir unsuru olması bizi bu inisiyatifi almaya sevk etmiştir. Hedefimiz problemlerı öne çıkartmak ve tütün üreticilerinin haksızlığa uğramaması ve ürünün zarar görmemesi için savaşım etmektir” ifadelerine yer verilmişti.

Birçok ülkeden tütün tüccarı gelecek

 

ITGA, dünyadaki milyonlarca tütün üreticisini temsil eden ve tütün üreticilerinin uluslararası alanda güçlü bir şekilde temsil edilmesini hedefleyen ve kâr gütmeyen bir kuruluş. ITGA bu amaçla her yıl farklı bir ükede Uluslararası Tütün Forumu düzenliyor. Bu etkinliğe tütün üreten Yunanistan, Bulgaristan, Sırbistan, Türkiye, FYRO Makedonya, Kırgızistan, Umman, Tayland ve Çin şeklinde ülkelerden tütün üretici kuruluşları temsilcilerinin yanı sıra tütün işleyen ve tütün ticareti yapan şirketler de katılıyor. Söz konusu etkinlik bundan iki yıl önce Selanik’te düzenlenmişti.

 

11 Eylül’de Gümülcine’de düzenlenecek etkinlik, başta Doğu Makedonya Trakya Eyaleti olmak üzere Gümülcine’yi ve bölgedeki tütün ile tütün üreticilerini dünyaya tanıtma fırsatını sağlayacak.

 

 

adıyaman tütünü çelikhan tütünü adiyaman tutunu tütün adiyaman tütünü adıyaman tutunu eyma filtre tütün fiyatları açık tütün fiyatları online tütün adıyaman tütün fiyatları adıyaman çelikhan tütünü adıyaman tütünü satışı marla sigara filtresi tütün al online tütün satışı eyma sigara adıyaman tütünü fiyatları adıyaman çelikhan tütünü fiyatı açık tütün tütün satışı çelikhan tütün tütün satış celikhan tutunu adıyaman tütün çeşitleri adiyaman celikhan tutunu toptan tütün satışı adıyaman tütüncülük tütün fiyatlari marla tütün fiyatları adıyaman çelikhan haberleri adıyaman tütünü satış toptan tütün satıcıları toptan tütün fiyatları adıyaman tütün adıyaman tütün toptancıları eyma tütün adıyaman tütünü kadıköy tütün sipariş açık tütün satışı kaliteli tütün fiyatları adıyaman tütünü nasıl anlaşılır adıyaman tütüncüleri pipo tütünü adıyaman tütün satıcıları internetten tütün siparişi tütün toptancısı rocks tütün tütün fiyat adıyaman tütünü zararları toptan tütün tutun fiyatlari çikolatalı tütün adiyamantutunu.com adıyaman tütüncüler derneği sigara filtresi captain black tütünü tütün nasıl saklanır marla tütün tütü fiyatları pipo tütünü satış marla black tütün açık siteler adıyaman tütünü nerede satılır captain black tütün pipo tutunu sigara tütünü fiyatları captain black tütün satış boş sigara filtresi diyarbakır tütünü tütüncüler pipo tütü satış açık tütün zararlari pipo tütünü nasıl doldurulur sigara sarma makinası nerede satılır adıyaman tütüncüsü pipo tütünü fiyat şipariş tütün satan yerler internetten tütün satışı açık tütün markaları tütünü tütün fiyatı kadıköy tütün satan yerler marla tütün fiyatı açık tütün çeşitleri sarma tütün zararları pipo tütünü fiyatları kaliteli tütün

Site istatistikleri Online 138 Bugün 501 Bu Ay : 3910 Bu Yıl : 3910 Toplam : 733031

toplist