Yunanistandaki tütüncülere iyi haber var adıyaman tütünü

Yunanistan çapında bu yıl 196.500 dönüm tütün ekildiği belirlendi.

 

Selanik Tütün Şirketi Başkanı Theodoros İordanidis bu yıl hava şartlarının tütün için oldukca iyi seyrettiğini kaydederken “Şimdi şark tipi (Batı Trakya’daki basma tütünü ve Katerini tütünü) ilk el tütünler toplanıyor. Bir hafta içerisinde Virginia tipi tütünler için de hasat vakitı başlayacak” diyor.

 

OSDE’nin 2016 verilerine gore 114.500 dönüm Basma tipi Adıyaman tütünü ekilirken, 63.000 dönüm Katerini tütünü ve 19.000 dönüm Virginia tipi tütün ekildiği görülüyor. Şark tipi tütünün fiyatı geçen yıl kilosu 4 euro’nun altına düşmemişti. Benzer şekilde Virginia tipi tütün de 2 euro civarlarında seyretmişti.

 

İordanidis bu yılki beklentiler hakkında ise “Şu ana kadar her şey yolunda gidiyor ve geçen yıla kıyasla daha kaliteli Adıyaman tütünü bekliyoruz. Fiyatlara erişince ise fiyatlar piyasa tarafınca belirleniyor.

 

Tütün tüccarları kaliteye bakılırsa fiyat biçiyorlar. Bu yıl kalitenin iyi olması beklendiği için fiyatları da iyi olması bekleniyor” değerlendirmesini yaptı.

adıyaman tütünü çelikhan tütünü adiyaman tutunu tütün adiyaman tütünü adıyaman tutunu eyma filtre tütün fiyatları açık tütün fiyatları online tütün adıyaman tütün fiyatları adıyaman çelikhan tütünü adıyaman tütünü satışı marla sigara filtresi tütün al online tütün satışı eyma sigara adıyaman tütünü fiyatları adıyaman çelikhan tütünü fiyatı açık tütün tütün satışı çelikhan tütün tütün satış celikhan tutunu adıyaman tütün çeşitleri adiyaman celikhan tutunu toptan tütün satışı adıyaman tütüncülük tütün fiyatlari marla tütün fiyatları adıyaman çelikhan haberleri adıyaman tütünü satış toptan tütün satıcıları toptan tütün fiyatları adıyaman tütün adıyaman tütün toptancıları eyma tütün adıyaman tütünü kadıköy tütün sipariş açık tütün satışı kaliteli tütün fiyatları adıyaman tütünü nasıl anlaşılır adıyaman tütüncüleri pipo tütünü adıyaman tütün satıcıları internetten tütün siparişi tütün toptancısı rocks tütün tütün fiyat adıyaman tütünü zararları toptan tütün tutun fiyatlari çikolatalı tütün adiyamantutunu.com adıyaman tütüncüler derneği sigara filtresi captain black tütünü tütün nasıl saklanır marla tütün tütü fiyatları pipo tütünü satış marla black tütün açık siteler adıyaman tütünü nerede satılır captain black tütün pipo tutunu sigara tütünü fiyatları captain black tütün satış boş sigara filtresi diyarbakır tütünü tütüncüler pipo tütü satış açık tütün zararlari pipo tütünü nasıl doldurulur sigara sarma makinası nerede satılır adıyaman tütüncüsü pipo tütünü fiyat şipariş tütün satan yerler internetten tütün satışı açık tütün markaları tütünü tütün fiyatı kadıköy tütün satan yerler marla tütün fiyatı açık tütün çeşitleri sarma tütün zararları pipo tütünü fiyatları kaliteli tütün

Site istatistikleri Online 107 Bugün 458 Bu Ay : 458 Bu Yıl : 458 Toplam : 736253

toplist