istanbulda tütün satıcıları adıyaman tütünü

istanbulda tütün satıcıları, istanbulda sarma tütün satan yerler,         

Tarihi Bakırcılar Çarşısı'nda tütüne artan ilgiyi tütün satıcısı Halil Bulşan anlattı. Bulşan, "vatandaşlarımızın Adıyaman tütününü tercih etmelerindeki niçin şudur, bizim tütünlerimiz ilaçsızdır ve hem de katkısızdır. Doğal olarak buraya hazırlamış olduğumuz tütünler kendi yöremizin ve ayrıca içerisinde hiçbir kimyasal madde bulunmuyor" dedi. 
Adıyaman'ın meşhur tütünü, Adıyaman'da olmasıyla birlikte Şanlıurfa'da da pazar buluyor. Türkiye'nin değişik illerine pazarlanan tütün çeşidi 8'e ayrılıyor. Bunlar fiyatına ve damak tadına nazaran alıcı buluyor. Özellikle hazır sigara fiyatlarının pahalı olması sigara tiryakilerini kaçak tütüne yöneltti.
Kentin biroldukça noktasında kaçak tütün olarak adlandırılan Adıyaman tütünleri ilk tercih esnasında içeriyor. Pazarlarda bir paket sigara fiyatına 30 gram tütün gelirken, yurttaşların tercih etmesindeki ayrı bir neden ise hazır sigaraların içerisine ne konulduğunun bilinmemesi oluyor.
İçicisine bakılırsa değişen tütün çeşitleri ise sert, yumuşak ve orta halli olarak gruplara ayrılıyor. Kalitesine nazaran 30 ile 80 lira arasında değişen bir kg tütünden, 50- 60 paket sigara çıkıyor. Tiryakilerin açık tütüne yönelmesinin en büyük sebebi ekonomik açıdan paket sigaralara göre daha ucuz olması. Sigaraların artık vitrinlerde teşhir edilmesinin yasaklanması tütünü nasıl etkisinde bırakır, tütün satıcılarına pazarlama konusunda engel olunur mu kim bilir fakat satıcılar şimdilik durumdan memnun.

'BİZİM TÜTÜNLERİMİZ İLAÇSIZDIR VE AYNI ZAMANDA KATKISIZDIR'
zamanı Bakırcılar Çarşısı'nda tütün satan Halil Bulşan,"bildiğiniz gibi Adıyaman'ın tütünü meşhur fakat sattığımız tütünlerin satış oranı ile ekim oranı sınırlıdır. Biz buradan İstanbul, Ankara, Mersin, Antalya benzer biçimde illere de tütün gönderiyoruz. Yurttaşlarımızın Adıyaman tütününü tercih etmelerindeki neden şudur, bizim tütünlerimiz ilaçsızdır ve bununla birlikte katkısızdır. Doğal olarak buraya hazırlamış olduğumuz tütünler kendi yöremizin ve ayrıca içinde hiçbir kimyasal madde bulunmuyor. Sarı tütünler daha ucuz oluyor. Çünkü daha hafif oluyor ve içmesi daha kolay oluyor. Kırmızı ve kahverengi diye tabir ettiğimiz tütünler ise en pahalı tütünler oluyor. Çok kaliteli oluyorlar ve içesi daha ağırdır. Onu hepimiz içemez, daha çok tiryakileri içiyorlar. Tütün fiyatları 20 ile 150 lira arasında değişiyor. En çok tercih edilen tütün çeşidi ise kahverengi ve sarı olan tütündür" diye mevzuştu. 

 

 

adıyaman tütünü çelikhan tütünü adiyaman tutunu tütün adiyaman tütünü adıyaman tutunu eyma filtre tütün fiyatları açık tütün fiyatları online tütün adıyaman tütün fiyatları adıyaman çelikhan tütünü adıyaman tütünü satışı marla sigara filtresi tütün al online tütün satışı eyma sigara adıyaman tütünü fiyatları adıyaman çelikhan tütünü fiyatı açık tütün tütün satışı çelikhan tütün tütün satış celikhan tutunu adıyaman tütün çeşitleri adiyaman celikhan tutunu toptan tütün satışı adıyaman tütüncülük tütün fiyatlari marla tütün fiyatları adıyaman çelikhan haberleri adıyaman tütünü satış toptan tütün satıcıları toptan tütün fiyatları adıyaman tütün adıyaman tütün toptancıları eyma tütün adıyaman tütünü kadıköy tütün sipariş açık tütün satışı kaliteli tütün fiyatları adıyaman tütünü nasıl anlaşılır adıyaman tütüncüleri pipo tütünü adıyaman tütün satıcıları internetten tütün siparişi tütün toptancısı rocks tütün tütün fiyat adıyaman tütünü zararları toptan tütün tutun fiyatlari çikolatalı tütün adiyamantutunu.com adıyaman tütüncüler derneği sigara filtresi captain black tütünü tütün nasıl saklanır marla tütün tütü fiyatları pipo tütünü satış marla black tütün açık siteler adıyaman tütünü nerede satılır captain black tütün pipo tutunu sigara tütünü fiyatları captain black tütün satış boş sigara filtresi diyarbakır tütünü tütüncüler pipo tütü satış açık tütün zararlari pipo tütünü nasıl doldurulur sigara sarma makinası nerede satılır adıyaman tütüncüsü pipo tütünü fiyat şipariş tütün satan yerler internetten tütün satışı açık tütün markaları tütünü tütün fiyatı kadıköy tütün satan yerler marla tütün fiyatı açık tütün çeşitleri sarma tütün zararları pipo tütünü fiyatları kaliteli tütün

Site istatistikleri Online 60 Bugün 1009 Bu Ay : 1009 Bu Yıl : 1009 Toplam : 726748

toplist